پروفایل کاربر

محمدحسین رحمانی

واریزی اشتباهی پول

حسابدار مغازه ای به اشتباه مبلغ اضافی به حساب یک بستانکار واریزکرده واو مبلغ را برنمیگرداند،چه بایدکرد؟ایا صاحب میتواند مبلغ اضافی را از حسابدار طلب کند؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

11 ماه پیش

سلام

در هنگام کارت به کارت کردن اشتباه پول بهترین و ساده ترین راه برای پس گیری پول این است که به بانک رفته و اطلاعات ارتباطی آن فرد را از بانک درخواست نمایید.معمولا در این مواقع، شعبه ی بانک با شما همکاری می کند، ولی اگر شعبه ای به علت حفظ حریم خصوصی مشتریانش حاضر به این کار نشد، می توانید از کارکنان شعبه بخواهید که خودشان با آن فرد گیرنده تماس گرفته و درخواست برگرداندن پول را نمایند.حال اگر بعد از برقراری ارتباط، شخص حاضر به استرداد و برگرداندن پول نشد، تکلیف چیست؟

در رابطه با موضوع کارت به کارت کردن اشتباه پول و حکم آن طبق ماده ی 301 از قانون مدنی ایران باید گفت: چنانچه فردی چیزی را که استحاق دریافت آن را نداشته، عمدا یا به اشتباه دریافت نماید؛ بایستی طبق قانون آن چیز را به مالکش تسلیم نماید. همچنین طبق ماده ی 303 از قانون مدنی، چنانچه شخصی مالی را که مستحق گرفتن آن نبوده است را دریافت نماید، ضامن اصل مال و منافع آن می باشد.بنابر این فرد مالباخته می تواند به دادگاه یا شورای حل اختلاف مراجعه نموده و با استناد کردن فیش های واریزی خود، نسبت به برگرداندن وجه خود اقدام نماید.حال اگر فرد گیرنده، در این زمان اقدام به برداشت پول نماید، ممکن است که به خیانت در امانت محکوم گردد که البته این تصمیم به عهده ی قاضی دادگاه خواهد بود.

با احترام

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

فرشته نخعی

استرداد خودرو

سلام من چن وقت پیش یک حواله رو فروختم .. به اقا وکالت تعویص پلاک و وکالت ک تحویل بگیرن خودرو رو دادم .. تحویل گرفتن خودرو رو و حتی فردختنش .. الان مبلعی رو برای استرداد خودرو ب حساب من ریختن اقا میگه واریز کن ب حسابم وگرنه ازت شاکی میشم .. مدارک رو گرفتن ازم و من هم سفته ای داشتم دستشون ازشون گرفتم با قولنامه .. الان چی میشه؟

پروفایل کاربر

حمید قنبریان علویجه

طرح شکایت از شرکت یا شخص در خصوص عدم واگذاری دامنه شرکت متقاضی

با سلام و احترام
در صورتیکه شرکتی که سالها قبل برای شرکت ما دامنه ثبت کرده و کارهای وب سایت شرکت را انجام میدهد؛ تهدید به فروش دامنه به فرد دیگری داشته و یا حتی اینکار را انجام دهد چه اقدام قانونی در این خصوص باید انجام داد.

پروفایل کاربر

نوید رئیسی

شکایت کیفری تمام شد حالا شکایت حقوقي شده

با سلام

از بنده یکسال پیش شکایت کیفری شد دادگاه رای صادر کرد و تموم شد حالا باز رفته تو یه استان دیگر شکایت حقوقی کرده. چکار کنم؟؟

شرح ماجرا :

از تلگرام یه شخصی برام توضیح داد با خرید ارزدیجیتال میتونم باهاشون همکاری کنم و کلا مرا راهننایی کردن هرچی گفتن انجام دادم پیامکهایی ک برام میومد براش ارسال میکردم. پول رو بحسابم خودش واریز کرد و خودش ارزدیجیتال خرید و برداشت بعد حسابش رو پاک کرد بعد مدتی فتا باهام تماس گرفت و بعد شکایت و اینا شد.

حالا نمیدونم این شخص خودش بوده یا نه ک این پولا را برام واریز کرده.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد