پروفایل کاربر

بهاره نخلی

وکالت بلاعزل

سلام
خونه ای رو با وکالت بلا عزل خریداری کردم میخواستم ببینم اگر برای فروشنده اتفاقی بیوفته و در قید حیات نباشن این وکالت باطله یا نه؟؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:

در پاسخ به سوال مطروحه لازم به ذکر است وکالت با فوت هر یک از طرفین از بین می رود و بهتر است در کوتاه ترین زمان مال غیر منقولی را که خریداری نموده اید بصورت رسمی از طریق دفاتر اسناد رسمی به نام خود انتقال دهید.

لیکن چنان چه علاوه بر وکالت بلاعزل مبایعه نامه ای بین خریدار و فروشنده وجود داشته باشد و تمام ثمن بیع نیز پرداخت گردیده باشد و مدارک آن موجود باشد و فروشنده فوت نماید.هر چند وکالت نامه باطل است. اما شما می توانید بر علیه وراث فروشنده شکایت و الزام به تنظیم سند رسمی ملک خریداری شده را درخواست نمایید که این امر علاوه بر زمان بر بودن و درگیر شدن در پیچ و خم دادگاه هزینه گزافی بر شما تحمیل خواهد نمود

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مهسا بابایی

چک

سلام
دریافت چک بدون تاریخ بابت ضمانت و قید این چک در قرارداد ، آیا نیاز هست که در قرارداد ذکر شود که چک بدون تاریخ است و هنگام بروز مشکل از طریق چک اقدام خواهد شد؟

پروفایل کاربر

حسین یوسفی

قرارداد و امضا با کسانیکه به اونها دسترسی حضوری نداریم

سلام
من میخوام با یه بنده خدایی قرارداد امضا کنم ولی دسترسی حضوری به هم نداریم و امکان مسافرت از این ور کشور به اون ور کشور نیست
1. برای قرارداد و امضاها با اشخاصی که به اونها دسترسی نداریم چطور باید عمل کنیم؟
2. اگه قرارداد رو به صورت pdf برای ایشون ارسال کرد و توسط نرم افزارهایی مانند foxid reader از قسمت pdf sign امضا بشن آیا دارای اعتبار هستن؟

پروفایل کاربر

فاطمه عظیمی

سازنده ملک

سلام. آیا سازنده میتواند در زمان تحویل کلید ملک برای تخریب در مورد تجهیزات داخل آپارتمان مانند کابینت و ... مدعی شود و خسارت دریافت کند؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد