پروفایل کاربر

الهه گرامی

وکالت فروش و ثبت سند

سلام وقت بخیر ماشین من صفر بود فک رهن کرده بودم قبل از اومدن سند نمایندگی فروختم.قولنامه دستی بین خودمون نوشتیم و یک ماه زمان برای تعویض پلاک تو قولنامه تعیین کردیم.اما شفاها قرار گذاشتیم اگه سند زودتر اومد من به خریدار اطلاع بدم زودتر اقدام کنیم.سند زودتر اومد و من اطلاع دادم 2هفته گذشت اما برا تعویض پلاک اقدام نمیکرد تا اینکه من حکم الزام به فک پلاک گرفتم تا مجبور شد وقت بگیره 2بار همراه خریدار به تعویض پلاک مراجعه کردم.برگ سبز و امضا کردم اما اجازه تعویض پلاک ندادم تا مابقی پول و پرداخت کنه اما امتناع کرد.با توجه به متن قولنامه که قرار بود نوشته بشه انتقال سند به شرط تسویه خواهد بود من دقت نکردم اوناهم نوشتن پرداخت وجه بعد از ثبت سند خواهد بود 1.با توجه به اینکه برای تعویض پلاک همراه خریدار رفتم اما خودش با امتناع از پرداخت مابقی وجه کار و نیمه تمام گذاشته حالا میتونه منو ملزم به دادن وکالت فروش کنه؟ 2.اگر مجبور بشم وکالت فروش بدم تعیین مدت زمان و شرایط وکالت به عهده من هست یا خریدار چون من خوف دارم بلند مدت وکالت دارم؟با توجه به سابقه بد خریدار در پرداخت پول چه تضمینی وجود داره من ثبت سند کنم اونم پول و بده؟ و ایا میتونه با وجود قانون جدید برگ سبز منو ملزم به ثبت سند کنه؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

1 سال پیش

با سلام و احترام.

به جهت وسعت و جزئیات موضوع نیاز است که با یک وکیل در تماس باشد. 

و یا میتوانید از خدمات مشاوره حقوقی تیم وینداد در بخش دریافت مشاوره بهره مند شوید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

اصغر امیری

پدرم حدود ۳۰ سال قبل

سلام پدرم حدود ۳۰ سال قبل یک باغ خود را با باغ شخصی معاوضه نمود وما در جریان امر نبودیم حدود ۸سال قبل باغی را که متعلق به او بود وبعنوان عوض به پدرمان داد را تصرف کرده وبرای فرزند خود ساختمان بنا نمود وباغ پدرمان را اخیراً بفروش رسانده بمحضی که متوجه شدم شکایت فروش مال غیر کردم وپرونده در دادسرا تشکیل شد ورای دادستان رد فروش مال غیر وبزه از طرف فروشنده اعلام شد وپرونده به دادسرای کیفری فرستاده شد خواستم بدونم این پرونده را ادامه بدهم بهتره یا برم دادگاه حقوقی ممنون میشم راهنمایی ام کنید

پروفایل کاربر

علی رحیمی

اختلاف نظر بیمه شخص ثالث با کارشناس دادگستری

با سلام من یک ماه پیش تصادف کردم و طرف مقابل مقصر بود و من از بیمه شخص ثالث ایشان پول گرفتم و قسمت عقب ماشین خسارت داشت و نمیدانم کارشناس بیمه برای من هزینه تعویض زده است یا تعمیر(از من هیچ داغی نخواستند و هیچ برگه ای هم به من ندادند ) و هیچ سوالی راجب این از من نپرسیدند حالا من برای افت قیمت اقدام کردم و کارشناس دادگستری به من گفت تعویض میکنید یا تعمیر و من گفتم تعویض .حالا که زمان دادگاه مشخص شده اگر کارشناس بیمه تعمیر زده باشه وکارشناس دادگستری تعویض چه میشود آیا این به ضرر من است و چه اتفاقی می افتاد؟

عایق نبودن صدا دیوار ساختمان

سلام
در آپارتمان ما دیوار های بین واحد ها به حدی غیراستاندارد ساخته شده که صدای باز و بسته شدن لولا درب کمد همسایه هم به راحتی در خانه ما قابل شنیدن هست .
صدای عادی و تلویزیون و مهمانی هم که کامل در خانه ما هست
حتی صدای استفاده از حمام طبقه بالا هم به طور کامل قابل شنیدن هست
میخواستم ببینم آیا میشه از ناظر ساختمان برای درست کردن سهل انگاری شون شکایت کرد؟ اگر میشه به چه عنوانی؟ و به چه ارگانی باید مستقیما شکایت کرد؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد