پروفایل کاربر

Mehdi

4 سال پیش

وکالت مدت دار

سلام در فروش وسیله نقیله که به خریدار وکالت مدت دار داده شده و همچنین حق توکیل به غیر نیز داده شده آیا خریدار میتواند به شخص ثالثی وکالتی دهد که از مدت وکالت نامه خودش بیشتر باشد. برای مثال اگر وکالت 20 روزه باشد در این مدت وکیل یا خریدار میتواند برای خود یا شخص دیگری وکالت 60 روزه تنظیم نماید؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

خیر، وکیل برابر قرارداد وکالت از اختیاراتی برخوردار است، این اختیارات می تواند از جهات مختلفی محدود گردد، یکی از این محدودیت ها زمان است. پس از گذشت مدت زمانی که برای وکالت تعیین شده است، وکیل دیگر اختیاراتی نخواهد داشت، طبیعی است که وکیل اختیاراتی که خود از آن برخوردار نیست ( همان اختیار عمل به وکالت پس از 20 روز) ،  به دیگری نیز نمی تواند توکیل  کند.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

امید محمدی

8 ماه پیش

مشارکت در خرید سند ملکی

اگر فرزندان قصد داشته باشند برای خرید ملکی برای پدر خود هرکدام درصد متفاوتی از بهای معامله خرید ملک را بپردازند... آیا امکان ثبت قانونی سهم هر فرزند از سند ملک باتوجه به مبلغ پرداختی آنها وجود دارد؟
این ثبت قانونی باید در چه مرحله ای از خرید و انتقال سند صورت گیرد؟

پروفایل کاربر

حسن رحمانی

3 ماه پیش

بیماری اعصاب در خدمت سرباز معلمی

سلام خسته نباشید. بنده درسال ۱۳۷۴درخدمت سرباز معلمی دچار بیماری اعصاب و روان شدم و از آن زمان تا به الان قرص اعصاب مصرف میکنم و سه بارهم در بیمارستان اعصاب بستری شدم وهم اکنون با معلولیت خیلی شدید اعصاب تحت پوشش بهزیستی هستیم. ازآن وقت تا به الان اقدامی برای دریافت حقوق نکرده ام و نمیدانستم باید چ کار کنم از طرف چه ارگانی باید پیگیری کنم و آیا اصلا امکان پذیر است ؟

پروفایل کاربر

محمد پورعلی

2 ماه پیش

درخواست سوپیشینه

باسلام چگونه میتوانم ازدادگاه درخواست سوپیشینه طرف دعوا رابنمایم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد