پروفایل کاربر

قاسم رضانژاد

چک

چکی را برگشت زده ام اما صاحب چک مدت 20روز وقت خواسته تا پول ب بنده بدهد وچک خود را پس بگیرد آیا باید بلافاصله بعد از برگشت زدن چک اقدام قانونی کنم یا نه وتا چه زمان وقت دارم اقدام کنم

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:

در پاسخ به سوال مطروحه چنان چه چک تاریخ روز صادر گردیده باشد قابلت طرح دعوای کیفری را دارید و در صورت تمایل به طرح دعوای کیفری باید ظرف 6 ماه از تاریخ صدور چک گواهی عدم پرداخت از بانک دریافت نمایید و ظرف 6 ماه از تاریخ دریافت گواهی عدم پرداخت اقدام به طرح دعوای کیفری نمایید (پس به زبان ساده 6 ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت مهلت طرح دعوای کیفری دارید). لیکن چنان چه چک مدت دار صادر گردیده شما فقط می توانید اقدام به دادخواست حقوقی مطالبه وجه چک نمایید و در هر زمانی می توانید این اقدام را انجام دهید و محدود به زمان خاصی نمی باشد ولیکن چنان چه در ظهر (پشت) چک شخصی به عنوان ضامن چک را امضا نموده باشد و شما بخواهید بر علیه ایشان نیز دادخواست حقوقی بهید باید مواعد (زمان های) قانونی را مراعات نماید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

آرزو معتمدی والا

طرح شکایت

من به حساب شخصی پول واریز کردم شخص مورد نظر پول را پرداخت نمی کند ایا متیوانم از طریق شماره کارت مورد نظر طرح شکایت کنم؟

پروفایل کاربر

نیما قربانی بیاتی

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت، وجه التزام را به صورت درصد تعیین کرد؟

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت به جای تعیین مبلغی به عنوان وجه التزام به صورت سفته، درصدی را تعیین کرد؟ به این صورت که در صورت رقابت طرف مقابل و راه اندازی یک استارتاپ مشابه، در این صورت درصد مشخصی از سهام آن شخص به عنوان جریمه به طرف دیگر قرارداد تعلق گیرد.

پروفایل کاربر

حسین جوادی

مکان فعالیت شرکت سهامی خاص

سلام. مشخصات مکان فعالیت شرکت سهامی خاص باید چیا باشه؟ باید به نام اعضای سهامدار باشه؟ میشه استیجاری باشه؟ حتما باید کاربری اداری داشته باشه؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد