پروفایل کاربر

قاسم رضانژاد

چک

چکی را برگشت زده ام اما صاحب چک مدت 20روز وقت خواسته تا پول ب بنده بدهد وچک خود را پس بگیرد آیا باید بلافاصله بعد از برگشت زدن چک اقدام قانونی کنم یا نه وتا چه زمان وقت دارم اقدام کنم

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:

در پاسخ به سوال مطروحه چنان چه چک تاریخ روز صادر گردیده باشد قابلت طرح دعوای کیفری را دارید و در صورت تمایل به طرح دعوای کیفری باید ظرف 6 ماه از تاریخ صدور چک گواهی عدم پرداخت از بانک دریافت نمایید و ظرف 6 ماه از تاریخ دریافت گواهی عدم پرداخت اقدام به طرح دعوای کیفری نمایید (پس به زبان ساده 6 ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت مهلت طرح دعوای کیفری دارید). لیکن چنان چه چک مدت دار صادر گردیده شما فقط می توانید اقدام به دادخواست حقوقی مطالبه وجه چک نمایید و در هر زمانی می توانید این اقدام را انجام دهید و محدود به زمان خاصی نمی باشد ولیکن چنان چه در ظهر (پشت) چک شخصی به عنوان ضامن چک را امضا نموده باشد و شما بخواهید بر علیه ایشان نیز دادخواست حقوقی بهید باید مواعد (زمان های) قانونی را مراعات نماید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مدت زمان فسخ معامله

سلام. اگر شریکی که با هم ملک را ساختیم به تعداتش عمل نکنه میتونم یک طرفه قرارداد رو فسخ کنم ؟ چقدر زمان برای فسخ قرارداد دارم؟

پروفایل کاربر

فاطمه عظیمی

سازنده ملک

سلام. آیا سازنده میتواند در زمان تحویل کلید ملک برای تخریب در مورد تجهیزات داخل آپارتمان مانند کابینت و ... مدعی شود و خسارت دریافت کند؟

پروفایل کاربر

مهدی محزون

شراکت در مغازه

با سلام سوالی داشتم،۲ نفر شریک در سرقفلی مغازه به نسبت مساوی ،بعد از ۳۰ سال شراکت و تجارت حسب گزارش اصلاحی از دادگاه توافق نموده که مغازه بصورت دوره۴ ساله به یک شریک داده شود و(مهاياتي زمانی) آیا شریک میتواند بدون رضایت شریک دیگر شغل مغازه رااز اسباب بازی فروشی به اغذیه فروشی تغیر دهد،؟ با فرض اینکه منفردا از مالک اجازه داشته باشد،(قانون حاکم روابط مالک و مستاجر ۵۶) حاکم است، با تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد