پروفایل کاربر

ع زمانی

10 ماه پیش

کلاهبرداری یا گرانفروشی

با سلام بنده حدود دو ماه پیش خانه‌ای را خریدم که به گفته مالک آن خانه به قیمت 5 میلیارد 200 میلیون تومان توسط یک کارشناس محلی قیمت شده است در حالی که من هرگز کاغذ قیمت مورد نظر را ندیدم و اعتماد کردم اکنون که در این خانه ساکن شده‌ام جهت اطمینان یک شخص دیگر را برای قیمت کردن ملک آوردم که آن شخص حدوداً 400میلیون کمتر قیمت کرد. اگر یک شخص دیگر هم برای قیمت بیاورم و آن شخص دوباره این ملک را کمتر از قیمت خریداری شده قیمت کند، آیا می‌توانم معامله را فسخ کنم طبق کدام ماده قانون .ممنون میشم راهنمایی کنید.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

شمیم پرورش

9 ماه پیش

باید کارشناس رسمی دادگستری بیارید و در صورتی که قیمت پایین تر باشد میتوانید با استناد به خیار غبن فسخ کنید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

رویا غلام زاده

7 ماه پیش

خانواده

با سلام
چندین جا من سوال خود را مطرح کردام و جواب های متفاوت گرفتم . من در سال ۹۶ طبق حکم دادگاه و پزشک و قانونی جراحی های تغییر جنیست را از مرد به خانم با توجه به اضطرار پزشکی انجام داده ام .قبل از تغییر نیز ازدواج داشتم با خانمی که منجر به طلاق شد و حاصل ان فرزندی بود . آیا من حالا که هویت زنانه دارم یعنی فیزیک من سینه و آلت زنانه هست و همچنین شناسنانه و تمام مدارک هویتی آیا من برای آن بچه با وجود زن شدم پدر بچه محسوب می‌شوم؟ و آیا من باید نفقه فرزند بدهم ؟ آیا ارث طبق قانون دختری حساب شده من باید نفقه فرزند بدهم؟

پروفایل کاربر

سجاد قربانی

8 ماه پیش

توقیف اموال

سلام و عرض ادب
اگر دادگاه حکم به توقیف اموال بنده بدهد ، در جهت پرداخت مهریه و بنده برای خودرو خودم وکالت تام محضری بدون تاریخ داده باشم به خریدار خودرو ولی ایشون تعویض پلاک نکرده باشن
ایا دادگاه میتواند خودرو بنده رو جز اموال توقیفی قرار دهد و توقیف کند یا خیر

پروفایل کاربر

افشین رضائی

7 ماه پیش

تصرف ملک مشاع

سلام. من یک قطعه زمین کشاورزی(باغچه) بهمن ماه سال 1400 خریداری کرده که سهم سند قطعه من موازی یک پنجم از نیم سهم بوده که به 3 قطعه 1000 متری تفکیک شخصی(مالک) شده و با درب و دیوار می باشد که متاسفانه فروشنده هرکدام از قطعات رو به یک یا دو نفر فروخته که بیشتر مالکین به تناسب وکالت نامه های خود سند را بصورت قطعی انتقال داده اند، الان قطعه زمین موجود من دو مالک قانونی دارد. البته قولنامه من از مالک دوم قدیمی تر هست و البته سند قطعی مالک دوم هم از من قدیمی تر هست. با این تفاسیر قولنامه قدیمی تر ملاک عمل و تصرف مالک می باشد یا سند قطعی؟ سوال دوم اینکه همانطور که اشاره شد این تیکه زمین 3000 متری که به سه پلاک 1000 متری تفکیک شخصی شده ولی قانونی دارای 5 مالک با سند قطعی می باشد، در نهایت به چه صورت تصمیم گیری می شود؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد