قرارداد شراکت طلافروشی یک شراکت پرسود اما پر ریسک! '5 زمان خواندن

به‌روزرسانی مطلب توسط‌
شراکت طلافروشی یک شراکت پرسود اما پر ریسک!

با توجه به وجود معادن طلا در کشورمان و استقبال مردم ایران از این سنگ زینتی، تاسیس طلافروشی و شراکت طلافروشی به یکی از سودآورترین زمینه‌های سرمایه­‌گذاری تبدیل شده است. قرارداد شراکت طلافروشی می­‌تواند به شکل‌های مختلف از جمله خرید یا اجاره ملک، طراحی و ساخت مغازه و خرید طلا و جواهرات اولیه باشد. مشارکت در طلافروشی معمولا به شکل تلفیق سرمایه نقدی و سرمایه تجربی یا فنی ست یعنی فردی که تجربه فعالیت در زمینه طلافروشی را داشته اما سرمایه کافی برای باز کردن یک طلافروشی را ندارد با فردی که تمایل به سرمایه­‌گذاری در این زمینه دارد اما تجربه این فعالیت را نداشته مشارکت می­‌کنند و به این شکل در آینده‌ای نزدیک هر دو، سود زیادی به دست خواهند آورند.

اولین کاری که برای باز کردن یک طلافروشی باید مد نظر قرار دهید، دریافت پروانه کسب از واحدهای صنفی مربوطه است که در ادامه مطلب به آن می­‌پردازیم.

چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیاز به نمونه قرارداد شراکت طلافروشی داشتید می‌توانید برای اطلاع از جزئیات آن با کارشناسان حقوقی ما مشورت کنید.

پروانه کسب چیست و چگونه می­‌توان آن را دریافت کرد؟

طبق ماده ۵ قانون صنفی کشور پروانه کسب “مجوزی ست که طبق مقررات این قانون به منظور شروع یا ادامه کسب و کار یا حرفه به فرد یا افراد صنفی برای محل مشخص یا وسیله کسب معین داده می­‌شود.”

طلافروشی نیز از جمله حرفه‌هایی‌ست که برای شروع آن نیاز به دریافت پروانه کسب می‌­باشد. مراجع صدور پروانه کسب، اتحادیه‌های صنفی و دستگاه‌های مربوط به آن فعالیت هستند.

مراحل دریافت پروانه کسب

مرحله اول تشکیل پرونده و اعلام تقاضا: طبق ماده ۲ آیین‌­نامه صدور پروانه کسب شما باید با تکمیل مدارک خود (و شریکتان) اقدام به ثبت تقاضا از طریق سامانه صدور پروانه کسب کنید و کد رهگیری خود را از سامانه دریافت کنید.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پروانه کسب: طبق ماده ۳ آیین‌نامه صدور پروانه کسب شما ملزم به داشتن مدارک و شرایط ذیل هستید:

الف) شرایط عمومی:

۱. سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی ملک ۲.گواهی اداره امور مالیاتی ۳. گواهی گذراندن دوره‌های آموزشی ۴. تصویر شناسنامه و کارت ملی ۵. تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت ۶. شش قطعه عکس

بخوانید
قرارداد مشارکت مدنی جهت اخذ مجوز تأسیس داروخانه و نکات آن

ب) شرایط اختصاصی:

۱. گواهی صلاحیت بهداشتی برای صنوف خوردنی، آشامیدنی، آرایشی بهداشتی ۲. گواهی صلاحیت فردی از نیروی انتظامی ۳. پروانه تخصصی و فنی یا حضور یک فرد دارای این پروانه در واحد صنفی ۴. معرفی­‌نامه نماینده هیئت مدیره برای اشخاص حقوقی ۵. رضایت نامه محضری سایر شرکا برای صدور پروانه کسب به نام یکی از شرکا

مرحله دوم اقدام مراجع صدور پروانه: مراجع مربوطه موظفند طی ۱۵ روز قبولی یا رد درخواست متقاضی را اعلام کنند، پس از قبول تقاضا، متقاضی موظف است ظرف مدت سه ماه مدارک مورد نیاز را از طریق سامانه ارسال کند.

مرحله سوم صدور پروانه کسب: مراجع صدور پروانه موظفند استعلام‌های مورد نیاز را انجام داده و نظر موافق خود را بدون هیچ­گونه ابهام و نظر مخالف را مستند و با ذکر دلیل به متقاضی ارسال کنند. موافقت مراجع به معنی صدور پروانه کسب است که باید حداکثر طی ۱۵ روز به متقاضی تسلیم شود.

در صورتی که برای قرارداد شراکت طلافروشی خود نیاز به راهنمایی داشتید می‌توانید همین الان برای دریافت مشاوره حقوقی از کارشناسان ما اقدام کنید.

ضوابط خاص صدور پروانه کسب صنف طلافروشان

قبل از پرداختن به شرایط تنظیم یک قرارداد شراکت طلافروشی بهتر است با ضوابط صدور پروانه کسب طلافروشی آشنا شویم.
ماده ۲ این ضوابط ۲۰ رسته مختلف در شاخه طلافروشی را نام برده است مانند: فروشندگی طلا و جواهر، مرصع کار، تعمیرات طلا و نقره، تراش سنگ های بهادار یا نیمه بهادار و … تمام رسته‌های طلافروشان برای اخذ پروانه کسب ملزم به طی کردن همان مراحل هستند.

نیروی انتظامی نیز برای حفظ امنیت طلافروشی اقدام به اعلام بیانیه خاصی در این زمینه کرده است که شامل مواد زیر است:

۱-داخل واحد صنفی از بیرون به راحتی قابل رویت باشد.

۲-مجهز به سیستم دزدگیر و آژیر خطر متصل به نزدیک‌ترین مرکز پلیس (کلانتری) باشد.

۳-مجهز به سیستم دوربین های مداربسته باشد.

۴-مجهز به صندوق نسوز بوده و در معرض دید مراجعین نباشد.

۵-مسلح نمودن کف ودیوار و سقف محل فعالیت به بتون آرمه الزامی است.

۶-راه‌های ورودی هواکش و کانال کولر دارای حفاظ و مشبک وغیرقابل نفوذ باشد.

۷-شیشه ویترین مغازه ۱۰ میلیمتر و مجهز به سنسور باشد و واحد صنفی قابل دسترس برای مراجعین نباشد.

۸-در حاشیه شهر در منطقه خلوت و کم تردد واقع نگردد و در معرض دید مامورین انتظامی قرار داشته باشد.

۹-در ورودی مجهز به قفل مرکزی (برقی) باشد.

اگرتا این جای کار احساس کردید به  نمونه قرارداد شراکت طلافروشی تمایل پیدا کردید یا سوالی در مورد این نوع از مشارکت دارید می‌­توانید با مشاوران وینداد تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قرارداد شراکت طلافروشی چگونه صورت می گیرد؟

تعریف مشارکت طبق قانون مدنی ” اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیئی واحد به نحو مشاع” است. در واقع مشارکت مدنی بین دو نفر به معنی تلفیق سرمایه نقدی یا غیر نقدی دو یا چند نفر به منظور انجام فعالیت طی قرارداد مشارکت است که نهایتا به انتفاع سود منجر می­‌شود.

بخوانید
نمونه قرارداد مشارکت تولیدی + نکات حقوقی تاسیس یک تولیدی

همانطور که مشاهده کردید برای افتتاح یک طلافروشی هم نیازمند تخصص و مهارت در این زمینه و هم نیازمند سرمایه نقدی هستید. هزینه‌های یک طلافروشی به نحوی‌ست که ممکن است فردی که دارای تخصص است از پس آن بر نیاید و این جاست که فرد دارای سرمایه می تواند با اعتماد به متخصص و ارائه سرمایه نقدی خود در سود این واحد صنفی شریک شود.

هزینه‌های محتمل طلافروشی می­‌تواند شامل پرداخت حق عضویت اتحادیه، خرید یا اجاره ی یک ملک یا مغازه، پرداخت مالیات های مربوطه ، خرید طلا و جواهر، ساخت و تزئین مغازه، نصب دوربین‌های مداربسته و مانیتورهای آن، در صورت نیاز استخدام یک نگهبان برای حفظ بیشتر امنیت طلافروشی، خرید و نصب ماشین آلات تخصصی طلاسازی تعمیرات یا اعتبار سنجی طلا در صورت احتیاج و غیره باشد.

اگر در واحد صنفی یکی از شرکا دارای تخصص و تجهیزات کافی برای طلاسازی باشد هزینه‌های خرید طلا و اجرت بسیار پایین می‌­آید و شخص می­‌تواند با ارائه خلاقیت و ایده های تازه در این زمینه به کم کردن هزینه‌ها و سوددهی بیشتر کمک کند.

اگر به نمونه قرارداد شراکت طلافروشی نیاز دارید، می‌توانید همین الان آن را از وینداد دریافت کنید.

در مورد قرارداد شراکت طلافروشی نیاز به راهنمایی دارید؟

ممکن است به دلیل نوسانات قیمت طلا برخی واحدهای صنفی طلافروشی ورشکسته یا دچار مشکل شده باشند اما اگر برنامه ریزی درستی در این زمینه انجام دهید و مدیریت آن را به دست افراد با تجربه بسپارید به دلیل استقبال همیشگی مردم از این سنگ گرانبها می‌­توانید همواره از سود دهی شراکت طلافروشی مطمئن باشید.

در صورتی که شما فرد صاحب سرمایه بدون تجربه در این زمینه یا فرد متخصص بدون سرمایه مورد نیاز هستید می­‌توانید با تنظیم قرارداد شراکت طلافروشی در این زمینه درآمد خوبی را بدست اورید اما یکی از مهم‌ترین مسائل در این حوزه نوشتن قرارداد مشارکت مدنی ست برای این که در نوشتن این قرارداد دچار مشکل نشوید می‌­توانید با مشاوران حقوقی ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟
انواع قرارداد پیمانکاری

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد گل‌آرایی امروزه به یکی از اجزای اساسی و جدایی‌ناپذیر مراسم‌ها، جشن‌ها و همایش‌ها تبدیل شده‌است. زیباسازی و صحنه‌ آرایی در همه‌ی مراسم‌ها جزء عناصر

ادامه مطلب ...
نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار
قرارداد کار

نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار، از مسائل جدیدی‌ است که بسیاری از شرکت‌ها، به خصوص شرکت‌های خصوصی با آن مواجه‌اند. دغدغه

ادامه مطلب ...
قرارداد EPC (مهندسی، تأمین تجهیزات، اجرا) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
قرارداد پیمانکاری ساختمان

قرارداد EPC (مهندسی، تأمین تجهیزات، اجرا) چیست؟ + کاربرد

قرارداد EPC (مهندسی، تامین تجهیزات، اجرا) یکی از قراردادهای مهم و پیچیده‌ای است که امروزه با رشد صنعت، مورد اقبال قرار گرفته است. تا مدت‌های

ادامه مطلب ...
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!