نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا + نکات مهم تنظیم قرارداد '4 زمان خواندن

به‌روزرسانی مطلب توسط‌
نمونه قرارداد مشارکت در تهیه‌ی غذا + نکات مهم تنظیم قرارداد

تا به حال به داشتن نمونه قرارداد مشارکت در تهیه‌ی غذا فکر کرده‌اید؟ داشتن رستوران یا فست‌فود یکی از مشاغلی‌ست که همواره پررونق بوده و طرفداران مخصوص به خود را دارد. با وجود رقابت زیاد در این حرفه همچنان هرروز مشاغلی از این دست متولد می‌شوند و کسب‌کارشان را شروع می‌کنند. در سالهای اخیر با به وجود آمدن کیترینگ‌ها، رستوران‌های سنتی و مدرن و فست‌فودها مشارکت مردم در این کسب وکار نیز افزایش یافته‌است. صاحبان اینگونه مشاغل برای جذب سرمایه‌های بیشتر، همکاری با نیروی کار ماهر، تامین سرمایه و تجهیزات به فکر مشارکت و همکاری با اشخاص جدیدی افتاده‌اند.

در این میان نیاز به قراردادی اصولی که همه‌ نکات و بندهای حقوقی نسبت به مشارکت در غذا در آن رعایت شود بیش از پیش حس می‌شود.به همین دلیل نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا یکی از قرارداد‌های رایج و کاربردی در این شغل محسوب می‌شود. در این نوشته به طور کامل شما را با این شغل، بررسی شراکت در آن و لزوم داشتن نمونه قرارداد مشارکت در تهیه‌ی غذا آشنا می‌کنیم.

مشارکت مدنی چیست؟

قرارداد مشارکت مدنی با نام  قرارداد شراکت کاری بین دو نفر نیز شناخته می‌شود. این قرارداد عبارت است از تعهدی که دو یا چند نفر برای همکاری در ارتباط با یک موضوع کاری، تجاری، خرید و فروش و… با یکدیگر دارند و مشخص کننده میزان سهم هر فرد در مشارکت مربوطه است. شراکت جز قراردادهایی‌ست که به طور خاص در قانون مدنی ذکر شده است. در ماده ۵۷۱ قانون مدنی و مواد بعد از آن می‌توان گفت شرکت عبارت است از ”درآمیختن سهم‎الشرکه نقدی و یا غیرنقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد، بنحو مشاع، بمنظور انتفاع، طبق قرارداد”.

بر طبق این تعریف قرارداد مشارکت مدنی میتواند بین اشخاص حقیقی، حقوقی، شرکت‌ها، ادارات دولتی و خصوصی بسته شود که با توجه به موضوع آن نحوه تنظیم قراردادها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. با این تعاریف قرارداد مشارکت مدنی یکی از قراردادهای پرکاربرد در بخش کسب‌وکارهاست. نمونه قرارداد مشارکت درتهیه‌ی غذا نیز از نمونه‌های برکاربرد قرارداد مشارکت مدنی است. در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

بخوانید
قرارداد مشارکت را چگونه تنظیم کنیم ؟ + مهم‌ترین بندهای قرارداد

تیم وینداد این امکان را برای شما فرآهم کرده‌اند که از نمونه قرارداد‌های از پیش تهیه‌ شده بهره ببرید. اگر شما هم به فکر رونق کسب و کار خود هستید برای دریافت نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا اقدام کنید.

از شغل تهیه‌ غذا چه می‌دانید؟

مشاغل زیادی هستند که ما هنوز‌ آنها را به درستی نمی‌شناسیم. یکی از این شغل‌ها، تهیه غذاست. در ساهای اخیر فست‌فودی‌ها و پیتزا فروشی‌ها با رشد زیادی همراه بوده‌اند به طوری که همه‌ی خیابان‌های شهر را تصرف کرده‌اند. در بین مغازه‌های فست‌فودی چند وقتی‌ست که رستوران‌های غذای خانگی نیز شروع به کار کرده‌اند و با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه شدند. اما این حرفه هم ماند  بسیاری مشاغل کاری پر چالش است هرچند جذابیت‌های خود را دارد. رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها مدام باید با رقبای خود در حال رقبابت باشند. این امر باعث شده همیشه در جهت پیشرفت کارشان قدم بردارند و برای اینکار به مهارت افراد جدید ویا سرمایه‌ی دیگران نیاز دارند.

بنابراین علاوه‌بر پیش‌بینی هزینه، تامین سرمایه و تجهیزات، نیازمند داشتن قرارداد کاری بین دو نفر که اصولی و مبتنی با شرایط دقیق طرفین باشد می‌باشند. اگر به فکر شروع به شراکت در رستوران یا فست‌فودها هستید و می‌خواهید یک مشارکت بی‌دردسر و بی‌دغدغه را تجربه کنید همین الان برای دریافت نمونه قرارداد شراکت مدنی اقدام کنید در ادامه ‌ی این مطلب به نکات نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا خواهیم پرداخت.

چه نکات حقوقی حین تنظیم نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا باید رعایت شود؟

یکی از قراردادهای پرکاربرد در مشارکت مدنی، نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا است. اما قبل از تنظیم آن چند نکته مهم وجود دارد که در هنگام عقد قرارداد باید به آن‌ها توجه کرد:

۱. در اولین قدم باید موضوع مشارکت که همان شراکت در تهیه غذا است و همچنین نحوه مشارکت مشخص شود.

۲. حتما مشخصات شرکا در نمونه قرارداد شراکت برای تهیه غذا ذکر شود.

بخوانید
قرارداد مشارکت اسلامی و شرعی چیست و نمونه قرارداد آن کدام است؟

۳. موضوع مهمی که در رابطه با نحوه مشارکت مطرح است، مساله آورده طرفین است که باید به تفصیل در قرارداد ذکر شود. یک نفر می‌تواند تخصص در تهیه غذای خاصی را داشته باشد و مهارتش را به شراکت وارد کند و نفر دیگر می‌تواند سرمایه‌اش را وارد کار کند.

۴. مقدار سرمایه و سهم سود هر یک از طرفین به طور واضح مشخص و سپس نحوه پرداخت و تقسیم سود و زیان شراکت بیان شود. دقت کنید که در هر شراکتی بیشترین اختلاف از این موضوع است بنابراین میزان سهم هر یک از طرفین در مورد هزینه‌های جاری و مصرفی را نباید در نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا فراموش کرد.

۵. هر قرارداد شراکت، دارای مدت زمان معینی است که پس از طی آن، قرارداد خود به خود فسخ شده و پس از آن قابل استناد نمی باشد. پس حتما باید در قرارداد مشارکت در تهیه‌ی غذا تاریخ شروع و پایان همکاری ذکر شود.

۶. از آنجایی که تعهدات و وظایف شرکا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید قرارداد شراکت در تهیه غذا آن را دربربگیرد، این تعهدات باید به نحوی باشد که قرارداد را متعادل کند. و به این  صورت نباشد که حق یکی از طرفین تضییع شود.

نیاز به نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا دارید؟

همانطور که گفته شد، امروزه افراد بسیاری وارد کسب‌وکار رستوران داری، فست‌فود و مشاغل مشابه آن شده‌اند. این افراد جهت گسترش شغلشان تمایل به مشارکت با دیگران پیدا کردند. برای مشارکت بهترین راه انعقاد نمونه قرارداد مشارکت در تهیه غذا است که بنابر موضوع قراداد باید نکات تخصصی و فنی در آن درج شود. بنابراین نمی‌توان از یک نمونه قرارداد واحد بهره برد بلکه به تناسب آن موضوع و جزئیات آن باید قرارداد را تنظیم کرد. در این راستا مشاوران و کارشناسان حقوقی وینداد آماده همراهی شما در این امر هستند توصیه می‌شود در این امر از راهنمایی‌های انها استفاده کنید تا درآینده دچار مشکل نشوید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟
انواع قرارداد پیمانکاری

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد گل‌آرایی امروزه به یکی از اجزای اساسی و جدایی‌ناپذیر مراسم‌ها، جشن‌ها و همایش‌ها تبدیل شده‌است. زیباسازی و صحنه‌ آرایی در همه‌ی مراسم‌ها جزء عناصر

ادامه مطلب ...
نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار
قرارداد کار

نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار، از مسائل جدیدی‌ است که بسیاری از شرکت‌ها، به خصوص شرکت‌های خصوصی با آن مواجه‌اند. دغدغه

ادامه مطلب ...
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!