نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز + نکات قرارداد آن

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز + نکات قرارداد آن

شاید به جرات بتوان بیان نمود که یکی از بهترین راه‌های مقابله با آلودگی و وارونگی هوا عبارت است از انعقاد قرارداد فضای سبز است.

فضاسازی می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوا و همچنین تولید اکسیژن بیشتر شود. قرارداد فوق یکی از قرارداد پیمانکاری خدمات است که در این حوزه میان کارفرما و پیمانکار منعقد می‌گردد. ما در این مطلب برانیم تا به بیان مفاد قرارداد پیمانکاری فضای سبز و نکات حقوقی آن و… بپردازیم.

اگر به دنبال اجرای فضای سبز هستید احتمالا قرارداد تسطیح زمین، قرارداد راهسازی و قرارداد حمل و نقل نیز به دردتان می‌خورد.

نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز

عنوان قرارداد

ماده ۱- طرفین قرارداد

ماده ۲ ـ موضوع قرارداد

ماده ۳ ـ  اسناد و مدارک قرارداد

ماده ۴ ـ  مبلغ قرارداد

ماده ۵ ـ نحوه پرداخت

ماده ۶ ـ مدت قرارداد

ماده ۷ ـ تعهدات پیمانکار در قرارداد

ماده ۸ ـ تعهدات کارفرما در قرارداد پیمانکاری فضای سبز

ماده ۹ ـ موارد فسخ قرارداد

ماده ۱۰ ـ دوره تضمین قرارداد

ماده ۱۱- قوه قاهره

ماده ۱۲-حل اختلاف و داوری

ماده ۱۳-نسخ قرارداد

به خاطر داشته باشید که اگر شما نیز در سدد انعقاد قرارداد فوق وفق قانون کار و سایر مقررات هستید، می‌توانید با ثبت درخواست تنظیم قرارداد ، قراردادی مختص خودتان را با رعایت تمام نکات و شروط مدنظرتان داشته باشید.

نکات قرارداد پیمانکاری فضای سبز

نکته ۱-در صورتی که پیمانکار خود شخصاً قادر به حضور مستمر در محل کارگاه نباشد و کارفرما تأیید نماید، می‌تواند نماینده تام الاختیاری را با دارا بودن سواد فنی معرفی بنماید.

نکته ۲-کارفرما ملزم است تا کارگاه را درمقابل حوادث ناشیه از فعالیت در کارگاه، بیمه نماید.

نکته ۳-می‌توان در قرارداد ذکر نمود که تأمین برخی مصالح مصرفی به درخواست پیمانکار و تأیید کارفرما یا مهندس ناظر، و نیز تأمین ابزارآلات و ماشین آلات بر عهده کارفرما است. اگر شما خود کارفرما هستید می‌توانید با ثبت شرکت فضای سبز درآمد مطمئنی داشته باشید.

نکته ۴-عدم پیشرفت کار متناسب با مقدار کاری که بایستی مطابق برنامه زمان بندی انجام شود موجب فسخ قرارداد است.

نکته ۵-در قرارداد پیمانکاری فضای سبز باید درج نمود که انتقال قرارداد یا واگذاری عملیات به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر از طرف پیمانکار باعث فسخ قرارداد می‌شود.

نکته ۶-پیمانکار باید بنا بر برنامه زمانبندی مندرج در قرارداد، محل انجام پروژه را تجهیز نماید و نسبت به شروع عملیات عمرانی اقدام نماید.

بخاطر داشته باشید که هر گونه قصور و تأخیر در انجام، وجه التزام مندرج قرارداد پیمانکاری فضای سبز به نفع کارفرما ضبط می‌گردد و ایشان مخیر به فسخ قرارداد می‌باشد.

نکته ۷-عموماً در قرارداد باید درج گردد که اجرای قرارداد قائم به شخص بوده و به هیچ عنوان حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد.

نکته ۸-در صورت بروز رفتار خلاف شأن و عفت و یا حتی احراز عدم صلاحیت فنی پرسنل، پیمانکار ملزم است پس از اطلاع به کارفرما یا مهندس ناظر، نسبت به تعویض فرد و تسویه حساب با ایشان اقدام نماید.

نکته ۹-پیمانکار ملزم به رعایت قوانین کار و تأمین اجتماعی در ارتباط با پرسنل و کارگران خود می‌باشد.

توجه نمایید که هر گونه دعوای مطروحه از جانب ایشان متوجه مستقیم پیمانکار می‌باشد.

نکته ۱۰-پیمانکار باید که از اموال کارفرما (اعم از ابزار، ماشین آلات، مصالح و قطعات) حفظ و حراست نماید و نسبت به کم و کاستی آن‌ها مسئول می‌باشد.

نکته ۱۱-پیمانکار متعهد می‌گردد که تدابیر لازم را به منظور پیشگیری از ورود خسارت به املاک و اموال مجاورین یا رهگذران را اتخاذ نماید.

در صورت وجود سهل انگاری در کار و ورود خسارت و آسیب به غیر، پیمانکار مسئول جبران آن خواهد بود.

نکته ۱۲-تأخیر در شروع به کار بیش از…… روز از تاریخ ابلاغ قرارداد باعث فسخ قرارداد می‌شود.

نکته ۱۳-پیمانکار باید به صورت روزانه/ماهانه/… از محل بازدید نماید تا نسبت به کم و کیف عملیات اجرای موضوع قرارداد کاملاً مطلع گردد.

نکته ۱۴-باید در قرارداد فضای سبز درج نمود که کلیه نقل و انتقال و جابه جایی مصالح بر عهده پیمانکار می‌باشد.

نکته ۱۵-پس از پایان کار، پیمانکار موظف است تمامی ابزارها و مصالح تهیه شده از جانب کارفرما را به صورت دسته بندی شده و فهرست شده، تحویل کارفرما دهد.

نکته ۱۶-پیمانکار باید تا حد امکان تلاش نماید تا هدر رفتن منابع و مصالح ساختمانی به حداقل برسد و معقول باشد.

نکته ۱۷-ساعات کار و فعال بودن عملیات اجرائی مطابق با نظر کارفرما تعیین می‌گردد.

نکته ۱۸-کارفرما باید مطابق قرارداد اجرای فضای سبز، در پایان انجام کامل موضوع قرارداد کلیه پرداخت‌های لازم را با پیمانکار تسویه بنماید.

نکته ۱۹-نظارت در حسن اجرای تعهداتی که پیمانکار بر طبق مفاد این قرارداد و اسناد و مدارک مربوطه پذیرفته، بر عهده کارفرما یا دستگاه نظارت معرفی شده از سوی کارفرما، خواهد بود.

اگر در مورد قراردادهای مشابه این قرارداد سوال دارید، می‌توانید سری به این قراردادها بزنید: قرارداد جمع آوری زباله، قرارداد اجاره لیفتراک، قرارداد اجاره جرثقیل و قرارداد حمل قیر، قرارداد امانی و قرارداد حمل و نقل

سخن آخر

در نهایت باید بیان نمود که قرارداد پیمانکاری فضای سبز از مهمترین قراردادهای حوزه عمرانی است و این قرارداد به جهت داشتن نکات حقوقی بسیار، توصیه می‌گردد پیش از انعقاد آن، از نکات حقوقی و مفاد آن آگاهی یابید و با افراد متخصص مشورت نمایید تا در آینده دچار ضررهای جبران ناپذیر نشوید.

اگر هدف شما هم از عقد قرارداد اجرای فضای سبز و رسیدن به سود آن است همین الآن نمونه قرارداد را از بانک نمونه قرارداد دریافت کنید!

5/5 - (2 امتیاز)

مشاوره تلفنی حقوقی آنلاین

برای دریافت مشاوره تخصصی خدمات حقوقی کسب‌وکارها ( تنظیم قراردادهای دو زبانه، تنظیم اوراق قضایی، دعاوی تخصصی کسب‌وکارها، مالکیت فکری، کپی‌رایت و غیره) درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما، با شما تماس خواهند گرفت.

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
محمد حطین یاران
محمد حطین یاران
2 سال پیش

پیمانکاری ۵۵ روز است که در ناحیه ۷منطقه ۴مَشغول به نگهداری قضای سبز شده اما حقوق وبیمه کارگران را نداده و هنوز تایید نشده کازگران شب عید و شرایط وانفسا چکاری میتوانند بکنند؟ لطفا افراد صاحب نذر راه کار دهند، مسئولین نیز اقدام لازم را بعمل اورند نگهبان فضای سبز استقلدل میهن

نوشته های مرتبط