نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز + نکات قرارداد آن '3 زمان خواندن

منتشرشده توسط محمد جواد جوادی در تاریخ

نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز + نکات قرارداد آن

شاید به جرات بتوان بیان نمود که یکی از بهترین راه‌های مقابله با آلودگی و وارونگی هوا عبارت است از انعقاد قرارداد پیمانکاری فضای سبز است.

فضاسازی می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوا و همچنین تولید اکسیژن بیشتر شود. قرارداد فوق یکی از قراردادهای پیمانکاری است که در این حوزه میان کارفرما و پیمانکار منعقد می‌گردد. ما در این مطلب برانیم تا به بیان مفاد قرارداد پیمانکاری فضای سبز و نکات حقوقی آن و… بپردازیم.

نمونه قرارداد پیمانکاری فضای سبز

عنوان قرارداد

ماده ۱- طرفین قرارداد

ماده ۲ ـ موضوع قرارداد

ماده ۳ ـ  اسناد و مدارک قرارداد

ماده ۴ ـ  مبلغ قرارداد

ماده ۵ ـ نحوه پرداخت

ماده ۶ ـ مدت قرارداد

ماده ۷ ـ تعهدات پیمانکار در قرارداد

ماده ۸ ـ تعهدات کارفرما در قرارداد پیمانکاری فضای سبز

ماده ۹ ـ موارد فسخ قرارداد

ماده ۱۰ ـ دوره تضمین قرارداد

ماده ۱۱- قوه قاهره

ماده ۱۲-حل اختلاف و داوری

ماده ۱۳-نسخ قرارداد

به خاطر داشته باشید که اگر شما نیز در سدد انعقاد قرارداد فوق وفق قانون کار و سایر مقررات هستید، می‌توانید با ثبت درخواست تنظیم قرارداد پیمانکاری فضای سبز ، قراردادی مختص خودتان را با رعایت تمام نکات و شروط مدنظرتان داشته باشید.

نکات قرارداد پیمانکاری فضای سبز

نکته ۱-در صورتی که پیمانکار خود شخصاً قادر به حضور مستمر در محل کارگاه نباشد و کارفرما تأیید نماید، می‌تواند نماینده تام الاختیاری را با دارا بودن سواد فنی معرفی بنماید.

نکته ۲-کارفرما ملزم است تا کارگاه را درمقابل حوادث ناشیه از فعالیت در کارگاه، بیمه نماید.

نکته ۳-می‌توان در قرارداد ذکر نمود که تأمین برخی مصالح مصرفی به درخواست پیمانکار و تأیید کارفرما یا مهندس ناظر، و نیز تأمین ابزارآلات و ماشین آلات بر عهده کارفرما است.

بخوانید
قرارداد پیمانکاری لیفتراک + تعمیر نگهداری لیفتراک و ماشین آلات

نکته ۴-عدم پیشرفت کار متناسب با مقدار کاری که بایستی مطابق برنامه زمان بندی انجام شود موجب فسخ قرارداد است.

نکته ۵-در قرارداد پیمانکاری فضای سبز باید درج نمود که انتقال قرارداد یا واگذاری عملیات به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر از طرف پیمانکار باعث فسخ قرارداد می‌شود.

نکته ۶-پیمانکار باید بنا بر برنامه زمانبندی مندرج در قرارداد، محل انجام پروژه را تجهیز نماید و نسبت به شروع عملیات عمرانی اقدام نماید.

بخاطر داشته باشید که هر گونه قصور و تأخیر در انجام، وجه التزام مندرج قرارداد پیمانکاری فضای سبز به نفع کارفرما ضبط می‌گردد و ایشان مخیر به فسخ قرارداد می‌باشد.

نکته ۷-عموماً در قرارداد باید درج گردد که اجرای قرارداد قائم به شخص بوده و به هیچ عنوان حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد.

نکته ۸-در صورت بروز رفتار خلاف شأن و عفت و یا حتی احراز عدم صلاحیت فنی پرسنل، پیمانکار ملزم است پس از اطلاع به کارفرما یا مهندس ناظر، نسبت به تعویض فرد و تسویه حساب با ایشان اقدام نماید.

نکته ۹-پیمانکار ملزم به رعایت قوانین کار و تأمین اجتماعی در ارتباط با پرسنل و کارگران خود می‌باشد.

توجه نمایید که هر گونه دعوای مطروحه از جانب ایشان متوجه مستقیم پیمانکار می‌باشد.

نکته ۱۰-پیمانکار باید که از اموال کارفرما (اعم از ابزار، ماشین آلات، مصالح و قطعات) حفظ و حراست نماید و نسبت به کم و کاستی آن‌ها مسئول می‌باشد.

نکته ۱۱-پیمانکار متعهد می‌گردد که تدابیر لازم را به منظور پیشگیری از ورود خسارت به املاک و اموال مجاورین یا رهگذران را اتخاذ نماید.

در صورت وجود سهل انگاری در کار و ورود خسارت و آسیب به غیر، پیمانکار مسئول جبران آن خواهد بود.

بخوانید
نمونه قرارداد پیمانکاری حمل و نقل | داخلی | باربری | شهری

نکته ۱۲-تأخیر در شروع به کار بیش از…… روز از تاریخ ابلاغ قرارداد باعث فسخ قرارداد می‌شود.

نکته ۱۳-پیمانکار باید به صورت روزانه/ماهانه/… از محل بازدید نماید تا نسبت به کم و کیف عملیات اجرای موضوع قرارداد کاملاً مطلع گردد.

نکته ۱۴-باید در قرارداد پیمانکاری فضای سبز درج نمود که کلیه نقل و انتقال و جابه جایی مصالح بر عهده پیمانکار می‌باشد.

نکته ۱۵-پس از پایان کار، پیمانکار موظف است تمامی ابزارها و مصالح تهیه شده از جانب کارفرما را به صورت دسته بندی شده و فهرست شده، تحویل کارفرما دهد.

نکته ۱۶-پیمانکار باید تا حد امکان تلاش نماید تا هدر رفتن منابع و مصالح ساختمانی به حداقل برسد و معقول باشد.

نکته ۱۷-ساعات کار و فعال بودن عملیات اجرائی مطابق با نظر کارفرما تعیین می‌گردد.

نکته ۱۸-کارفرما باید مطابق قرارداد پیمانکاری فضای سبز، در پایان انجام کامل موضوع قرارداد کلیه پرداخت‌های لازم را با پیمانکار تسویه بنماید.

نکته ۱۹-نظارت در حسن اجرای تعهداتی که پیمانکار بر طبق مفاد این قرارداد و اسناد و مدارک مربوطه پذیرفته، بر عهده کارفرما یا دستگاه نظارت معرفی شده از سوی کارفرما، خواهد بود.

سخن آخر

در نهایت باید بیان نمود که قرارداد پیمانکاری فضای سبز از مهمترین قراردادهای حوزه عمرانی است و این قرارداد به جهت داشتن نکات حقوقی بسیار، توصیه می‌گردد پیش از انعقاد آن، از نکات حقوقی و مفاد آن آگاهی یابید و با افراد متخصص مشورت نمایید تا در آینده دچار ضررهای جبران ناپذیر نشوید.

اگر هدف شما هم از عقد قرارداد فوق احداث فضای سبز و رسیدن به سود آن است همین الآن نمونه قرارداد را از بانک نمونه قرارداد دریافت کنید!


اگر سوالی دارید بپرسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه هفتگی
عضویت در خبرنامه

close-link
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!
مشاوره رایگان
close-image