پروفایل کاربر

محسن بهروزی

اسیب دیدگی حین خدمت

سلام بنده سال ۹۳ در میدان تیر دچار پارگی رباط صلیبی شدم که صورتجلسه شرح حادثه هم دارم.الان می خوام طرح دعوا کنم و حق قانونیم که دریافت دیه و هزینه عمل هست رو بگیرم.ایا باید دادخواست بنویسیم و طرح دعوای حقوقی کنم یا باید دعوای کیفری باشه یعنی شکوایه بنویسم؟و اینکه طرف مقابلم کی باید باشه بیمه پادگان ....
ممنون میشم از پاسخگوی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

در صورتی که آسیب دیدگی حین خدمت بوده باشد، با معرفی یگان خدمتی شما به کمیسیون پزشکی محل خدمت میزان غرامت بابت آسیب مذکور تعیین درصد می شود، و مطابق این درصد شرکت بیمه به شما خسارت پرداخت می کند.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

امیرخسین روح اله نژاد

سند مشاء از ستاد اجرایی فرمان امام

با سلام و عرض خسته نباشد .
ما زمینی داریم به متراژ 326 که از ستاد بابت سند ، هزینه پرداخت کردیم و خریدیم . زمانی که سند ارائه شد به صورت مشاء بود . یعنی 326 متر از 587 متر که همسایه قدیمی ما هست . ولی اون برای تکمیل کار خودش اقدام نمکینه که سند هامون جدا بشه ( اقساط رو به ستاد اجرایی پرداخت کرده ، فقط مونده دریافت سند ) و پیگیر این قضیه هم نیست ( از طریق افراز هزینه بسیاری برای ما داره که مقدور به پرداختش نیستیم ). ما چطور میتونیم ستاد رو ملزم کنیم که کار سند ایشون رو تکمیل کنن؟! آیا راهی هست ؟! لطفاااا راهنمایی کنید .

پروفایل کاربر

محمود توکل زاده

اختلاف وراث

با سلام و عرض ادب.

پدر بنده سال گذشته فوت نمونده اند. ایشان در یکی از اموال خود که شامل یک مغازه و گاراژ میباشد با یکی از برادرانم صلح نموده اند و سه دانگ کل این ملک به همراه نصف سرمایه داخل آن را طی یک صلحنامه به ایشان واگذار کرده اند. ایشان در وصیت نامه خود ذکر نموده اند که حساب دفتری و اختیار امو مالی سرمایه خود را(نه اختیار خود سرمایه) به برادرم داده اند تا ایشان مخارچ مربوط به خمس و ذکات و مواردی از این قبیل را پرداخت کنند ولی عنوان نکرده اند که سهم سرمایه خود را نیز به ایشان واگذار کرده اند.

حال ایشان با استناد به این بند وصیت نامه ادعا دارند که چون پدر بنده امور مربوط به خمس و ذکات و سایر امور مالی و دفتری را به ایشان محول کرده اند پس در این صورت کسی که خمس مال خود را پرداخت نکند و آن را به عهده کسی دیگر بگذارد پس خود آن مال نیز متعلق به او نیست و از تقسیم سرمایه ذکر شده بین وراث سرباز میزنند. به نظر شما آیا ادعای ایشان درست است یا سرمایه نیز باید همانند ملک به مطابق قانون بین وراث تقسیم شود؟

پروفایل کاربر

فرزاد طاهری

تصادف رانندگی

با سلام بنده اوایل سال 401 تصادفی داشتم در این تصادف خسارت جانی نداشتیم و فقط بحث بدنه خودرو بوده بیمه مالک تمام خسارت من رو پوشش نداده و پس از مذاکره با مالک خودرو برای حل دوستانه مساله و همکاری نکردن ایشان بنده شکایت کردم علاوه بر مازاد هزینه های تعمیرات خواستار پرداخت افت قیمت خودرو شدم راننده خود مالک نبوده و همسر ایشان راننده بودن که گواهینامه هم دارن با این توضیحات شکایت نامه من با شکایت از راننده و مالک پیش رفته تا امروز که رای قطعی آمد و راننده اعتراض کرده که شوهرم راننده نبوده تقصیری نداره و دادگاه تجدید نظر هم در جواب گفتن ابهام در پرونده هست و مشخص نیست مقصر کدوم یکی هست مالک یا راننده خسارت با هر دوی آنها هست یا تضامنی یا به عهده یکی از آنها پرونده برگشت خورده برای رفع ابهام
خود خانم راننده هم یک خودرو به نام خودشون دارن ولی در آن روز با خودروی شوهرشون با من تصادف کردن
سوال بنده این هست آیا مالک خودرو در پرداخت جریمه سهیم هستن ؟ آیا همسر ایشان به عنوان زن خانه دار می تواند این خسارت را که تقریبا نزدیک به 50 میلیون تومان هست را ندهد یا بگوید من در آمد ندارم و نمیتوانم پرداخت کنم ؟ اینکه این خانم یک خودرو به نام خودشون دارن تاثیری در قدرت پرداخت خسارت دارد یا ندارد یا دادگاه کاری به اموال این خانم ندارد ؟ و اینکه دادگاه چگونه در خصوص این خانم در نهایت میتواند تصمیم گیری کند ؟
ممنون میشم توضیحی به بنده بدهید

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد