پروفایل کاربر

بدون نام

4 سال پیش

دریافتی تامین اجتماعی

با سلام

اگر شخص بازنشسته ای شرکت حقوقی با مسولیت محدود ثبت کند و در دفاتر برای خودش به عنوان مدیر عامل برای خودش حقوق ثبت کند آیا اداره مالیات این هزینه حقوق را می پذیرد؟ مستمری تامین اجتماعی ایشان قطع می گردد؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

مدیرعامل شرکت بیمه خویش فرما محسوب می شود و بنابراین مدیرعاملی وی موجب قطع مستمری تامین اجتماعی نمی گردد. اداره مالیات نیز این دستمزد را به عنوان هزینه می پذیرد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مجید سعیدی

4 سال پیش

ساعت کار توافقی

ساعت کار در قرارداد مثلا 140ساعت در هفته بجای 176ساعت در هفته وبه مدت 9ماه . آیا می شود توافقی بیمه را کامل 30یا 31روزه محاسبه کرد ؟ برای کارفرما در آینده مشکلاتی بوجود نمی آورد؟

پروفایل کاربر

مرتضی م

1 سال پیش

تبصره 2 بند ذ ماده 87 ( خدمات به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه)

احتراماً به استحضار می رساند ،با توجه به متن تبصره 2 بند ذ ماده 87 ( خدمات به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه)

تبصره 2 بند ذ ماده 87 - والدين ، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان و رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در جبهه ، شاغل در كليه دستگاههاي مشمول ماده (2) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و موسسات تابعه آنها و شركتهاي عمومي ، دولتي ، در صورت تنزل از پست سازماني بالاتر ، مشروط به عدم محكوميت آنها بر اساس آراء مراجع قضائي يا اداري به تنزل پست ، از كليه حقوق و مزاياي همان پست سازماني يا پست همطراز شغل و پست قبلي برخوردار مي شوند.

خواهشمند است اعلام بفرمایید آیا فرزندان ایثارگر با بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه مشمول تبصره مذکور می باشند ؟ ویا فقط خود ایثارگر با شرایط مندرج در تبصره مذکور مشمول بهره مندی از این موضوع می باشد؟

پروفایل کاربر

محمود تابانمهر

4 سال پیش

قانون کار در مورد عدم پرداخت عیدی؟

با سلام.بنده نزدیک به ۶سال در یک شرکت کار میکنم وبیمه تامین اجتماعی برحسب قانون اداره کار رد میشود ولی در این ۶سال یک بار هم عیدی پرداخت نکرده قانون اداره کار را برایم توضیح بدهید ....سپاس

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد