پروفایل کاربر

سما ناصری

2 سال پیش

زمین های واگذاری

سلام پدرم قطعه زمین واگذاری از زمینهای مسکن و شهرسازی خریدن, سال۷۸پدرم فوت کردن و مادرم سال۸۷ پیگیر زمین میشه و واریزی های زمین انجام میده،الان که موقع تحویل زمین هست من برای تحویل مراجعه کردم و مسئول واگذاری میگه شما یه مبلغ۵میلیون در فلان تاریخ باید واریز میکردید و زمین تحویل میگرفتین،الانم لایحه اومده که زمین های واگذاری بین ۲الی ۳نفر تقسیم میشه چون واریز ۵میلیون انجام ندادین زمینتون تقسیم میسه،ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری میتونم این مشکل برطرف کنم،هیچ ابلاغیه ی رسمی برای پرداخت۵میلیون به من نشده

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

1 سال پیش

با سلام

دوست عزیز از انجاییکه کیس شما از قالب سوال خارج است پیشنهاد میشود با مشاوران حقوقی تیم ما در ارتباط باشید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

علی نتا

4 ماه پیش

خرید از لوازم کامپیوتری

سلام خسته نباشید من برج ۳ امسال رفتم ویه کیس کامپیوتر خریدم به مبلق۶۸میلیون خود مغازه دار برا اسمبل کرده خریده وچون بهم فاکتور نداد نمیدونستم چه قیمتی زده برج ۷یک قطعش به مشکل خورد یعنی از همون اول بود من نمیدونستم مشکل از اوله بعد بردم فرستاد گارانتی بعد شک کردم بهش درخواست فاکتور کردم داد ولی قیمتارو فضایی زده بود هرجا بردم کیگفتن خیلی خیلی زده روی وسایلا یه قطعه ۱۰میلیون زده بود برا همین ترسیدم تاریخ گارانتی همه رو چک کردم که همون قطع که ۱۰میلیون زده گارانتی هم نداره البته خودش قبول دار شد ولی هی داره منو میپیچون میگه شرکتی که خردید کردم گفته درستش خواهد کرد ولی امروز یکی از تهران بهم زنگ زد براش تعریف کردم ولیست خریدمو براش فرستادم اونم گفت خیلی خیلی زیاد ازت گرفته حداقل۲۰میلیون زیاد ترازبازار الان میتونم از طریق اتحادیه پیگیر بشم؟؟؟

پروفایل کاربر

ح موسوی

6 ماه پیش

تامین دلیل

برای تامین دلیل از خوانده باید چه شکایتی مطرح کرد ؟ یعنی خوانده مدارکی در اختیار دارد که برای روشن شدن پرونده به آن نیاز است اما چون به ضرر خودش میباشد از ارائه آنها به دادگاه خودداری میکند. البته این اطلاعات در دفاتر او ثبت شده و نمی تواند منکر وجود آنها شود

پروفایل کاربر

حسام حسامي

2 ماه پیش

آيا امكان فروش راه پله مشاع به طبقه اول و محدود كردن ورودي ساختمان دوطبقه وجود دارد؟

سال 99 طبقه همکف یک آپارتمان دوطبقه را خریدم. مالک در زمان تنظیم قولنامه دستی ، بندی را اضافه کرد که با توجه به اینکه ساختمان یک پارکینگ دارد و در انتهای پارکینگ دربی (80*170) به طبقه همکف وجود دارد ورودی طبقه همکف از پارکینگ و راه پله متعلق به طبقه اول هست. اما بصورت زبانی هم اعلام کرد منعی برای رفت و آمد از درب اصلی هم وجود ندارد.

سال بعد نیز ملك تفکیک و انتقال قطعی انجام شد و راه پله نيز جز مشاعات آورده شده

حال مالک قبلي، طبقه اول را به شرط ورودی مجزا فروخته و مالک جدید ادعا دارد حق ورود از درب اصلی را ندارم و فقط در موارد جزیی حق استفاده از راه پله آن هم با شرط اجازه از مالک جدید دارم

و در اظهارنامه ای به من ابلاغ کرده.

آیا با توجه به اینکه مالک قبلی هم صورتجلسه تفکیک را امضا کرده و هم سند را انتقال قطعی داده و بنده مالکم ، مالک جدید می تواند ادعايي بکند؟

ضمنا با توجه به بند 3 قانون تملك آپارتمانها انتقال قسمت هاي مشترك همزمان با قسمت هاي اختصاصي قهري مي باشد و تاسيسات و كنتور بنده در راه پله مي باشد و ساير تاسيسات از جمله دو عدد كولر، آنتن ، و تانكر آب در پشت بام قرار دارد كه تنها راه عبور از راه پله مي باشد.

آخرين توافق ما با صاحب اول نيز طبق صورتجلسه تفكيكي كه يكسال بعد از قولنامه دستي تنظيم شده ودرب ورودي و راه پله جزو مشتركات و مشاعات مي باشد.

همچنين درب انتهاي پاركينگ از لحاظ شهرداري و نظام مهندسي ورودي استاندارد نمي باشد و امكان جابجا كردن وسايلي با عرض بيشتر از 80 سانت وجود ندارد.طبق تعريف نظام مهندسي ورودي استاندارد بايد 110*220 باشد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد