پروفایل کاربر

زهرا راد

2 سال پیش

سفته تضمینی

گرفتن سفته از سوی شرکت ها در هنگام عقد قرارداد از اشخاص طبق قوانین کار است؟آیا می تواند از سوی شرکت مورد سوء استفاده قرار گیرد؟ چگونه می توان از خطر سوءاستفاده از سفته، که وجه نقد محسوب می شود، رهایی یافت؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

2 سال پیش

سلام

دریافت سفته از کارگر توسط کارفرما با مانع قانونی رو به رو نیست. به چند نکته توجه کنید: اولا، روی سفته مزبور ایت عبارت درج شود: سفته ی مزبور به جهت تضمین حسن انجام کار تحویل کارفرما شد و پس از اتمام کار بایستی مسترد گردد. دوم؛ حتما مشخصات و شماره سریال سفته را در قرارداد کار ذکر نمایید. سوم؛ یک کپی از قرارداد و سفته را نزد خود نگهداری کنید. بعد از اتمام قرارداد درخواست کنید سفته مسترد گردد... سفته سفید امضا نباشد... کنار امضای خود تاریخ بنویسید..


با احترام

تیم حقوقی وینداد

زهرا راد

2 سال پیش

از توجه و پاسخگویی تیم وینداد ممنونم??

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

علی محمدی

1 سال پیش

قرارداد سینمایی

سلام من با یک نفر دیگر در نوشتن یک فیلمنامه همکاری کردم و با او قرارداد مشارکت در فیلمنامه هم بستم ولی او فیلمنامه را به اسم خودش ثبت کرد ،  با چه مدرکی میتونم حرفم رو ثابت کنم و از او شکایت کنم ؟ 

پروفایل کاربر

احسان حسین زاده

4 سال پیش

قانون کار

بنده به عنوان مسئول فنی در وارگاه شیرینی خانگی مشغول به کارم. در قراردادم که از طرف شبکه بهداشت به من داده شد در قسمت حقوق و دستمزد من قانون کار رو ذکر کردم و قرارمون هم همون قانون کار می باشد. حال میخوام از شرایط و جزئیات قانون کار بدونم اینکه چه مبلغی به صورت نقدی باید واریز گردد و چه مبلغی بیمه و چقد از بیمه رو من باید پرداخت کنم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد