پروفایل کاربر

عباس جوانمردی

4 سال پیش

سورس کد

با سلام. برنامه نویسی هستم که مدت 8 ماه در شرکتی کار کردم و وب سایتی خلق کردم از صفر. با توجه به عدم بستن قرار داد با کارفرما به دلیل قول و قرار های بسیار ایشان اکنون از پرداخت همه حقوق بنده سر باز زده و در طول 8 ماه مبلغ 4میلیون به من پرداخت و الان منکر پرداخت حق بیمه شده اند. ایشان همچنین تقاضای سورس کد کرده اند که در 4 ، 5 پروژه بزرگ دیگر استفاده نمایند در صورتی که حتی هزینه وب سایت را پرداخت نکرده و بدون قرار داد ادای مالکیت میکنند.
با توجه به اینکه چیزی وجود نداشته ، و استخدام بنده به ظاهر ( چون حق و حقوقی پرداخت نکردند حتی بدون حق نهار زمان نهار و استراحت را از من کسر کردند از زمان کل کار ) ،باعث خلق این وب سایت شد آیا باید سورس کد را تحویل دهم؟ آیا ایشان مجاز به استفاده و فروش و بهره برداری از حق و حقوق معنوی بنده است؟ آیا امکان ارجاع به امور صنفی رایانه ای برای بررسی وجود دارد ؟
به عنوان مدرک بیش از چندین صورت جلسه و بیش از 5 ساعت صدای ضبط شده از کارفرما موجود است اما ایشان الان زیر همه چیز زده ادای مالکیت تام میکند و میگوید سورس کد بدون پرداخت هزینه ای باید به آن تحویل و هر چند بار که مایل است فروخته یا استفتده شود!
لطفا راهنمایی کنید

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

قرارداد کتبی بین شما و کارفرما وجود ندارد درحالیکه عملا نسبت به طراحی سایت برای ایشان اقدام کرده و مبالغی را نیز دریافت کرده اید، این به معنای وجود قراراد شفاهی مابین شماست. با توجه به ماده 6 قانون حمایت از از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای اگر هدف از استخدام یا انعقاد قرارداد، پدید آوردن نرم افزار مورد نظر بوده و یا پدیدآوردن آن جزء موضوع قرارداد باشد، حقوق مادی مربوط به حق تغییر و توسعه نرم افزار متعلق به استخدام کننده یا کارفرما است، نگر اینکه در قرارداد به صورت دیگری پیش بینی شده باشد. بنابراین با توجه به اینکه توافق خلاف این ماده وجود ندارد سورس کد مورد نظر متعلق به کارفرما می باشد.  

ضمنا حقوق معنوی طراحی سایت، از جمله حق انتساب سایت به شما تعلق دارد و قابل انتقال و سلب شدن نیست.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

شیراله جعفری

5 ماه پیش

عنوان شغلی

سلام من بالای25 سال است دریک شرکت کار می کنم برای شغل هایی که تاکنون داشتم ( کارگر، سرپرست کارگاه قالبسازی) از اداره کار حکم سختی کار گرفتم اما وقتی حکم را به بیمه دادم پس از بررسی مشخص گردیده کارفرما هم در درج عنوان شغل احکام شغلی پرونده پرسنلی و هم لیست ارسالی به بیمه خلاف واقع عمل نموده است، به همین خاطر برای رسیدگی موضوع پرونده به کمیته 1777 بیمه ارجاع شده اکنون پرونده پرسنلی به همراه عناوین شغلی مورد ادعای این جانب و نیز مستندات مانند نتایج آلایندسنجی وزیان آور بودن شغلی بنده، گزارش حادثه، نامه های داخلی امور محوله، فرم درخواست اصلاح عنوان شغلی که به تایید کارفرما رسیده، استشهادیه همکاران درحال بررسی دربیمه تامین اجتماعی هست می باشد، لطفا اگه امکان داره راهنماییهای لازم را مبذول فرمایید.
با تشکر

پروفایل کاربر

حسین سعادتی

4 سال پیش

قرارداد کار بین کارفرمای دارای شخصیت حقیقی با یک کارمند

با سلام  

۱. ایا برای اینکه بتوانیم یک کارمند را استخدام کنیم حتما باید شخصیت حقوقی داشته باشیم یا به عنوان یک شخص حقیقی هم می توانیم استخدام کنیم؟

۲. اگر ممکن است با داشتن شخصیت حقیقی کارمند استخدام کنیم ایا قوانین کار و غیره در مورد شخص حقیقی ( خودمان ) هم موضوعیت دارد ؟

۳. ایا قانون حق و حقوق یک شخص حقیقی ( مثلا تعهدنامه عدم افشا - تعهدنامه عدم رقابت - مالکیت معنوی و .... ) که کارمند استخدام کرده را هم حمایت کرده به رسمیت میشناسد ؟

لطفا موارد فوق را توضیح دهید. با سپاس

پروفایل کاربر

محمد صادق حسین زاده

8 ماه پیش

پرداخت نشدن حقوق و عدم داشتن قرارداد

با عرض سلام
بنده به مدت 4 ماه در سوپرمارکتی یکی از دوستان مشغول به کار بودم و چون به قول معروف آشنا بودیم از نوشتن قرارداد خودداری کردیم ، ایشون حق و حقوق بنده را پرداخت نمیکنن ، خاستم بدونم از چ راهی برای گرفتن حقم میتونم اقدام کنم ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد