پروفایل کاربر

صدیقه قنبرزاده

4 سال پیش

قرارداد با حداقل بیمه و مالیات

با سلام و احترام، ما بنیانگذار یک شرکت تازه تاسیس و نوپا هستیم که کار شتابدهی کسب و کار انجام می دهد. علاوه بر عضویت در هیات مدیره ی شرکت، انجام مسئولیت های اجرایی متفاوت و کارهای آموزشی و منتورینگ اعضای شتابدهنده را نیز برعهده داریم و مایل هستیم با شرکت قرارداد ببندیم و از دارایی شرکت حق الزحمه دریافت کنیم. همچنین نیازی به بیمه نداریم و تمایل داریم به قرارداد ما تا حد امکان از هر دو سمت طرفین قرارداد، حداقل مالیات تعلق بگیرد. سوالی که داشتیم این هست که به این منظور، بستن چه عنوان قراردادی برای ما به صرفه تر است و ما را ملزم به بار بیمه و مالیات کمتری می کند؟
از این جهت که شرکت ما، شرکتی نوپاست، انتخاب نوع قرارداد بسیار می تواند در کاهش هزینه های ما موثر باشد و پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما در این باره متشکریم.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

اعضای موظف هیئت مدیره اشخاصی هستند که علاوه بر وظایف مدیریتی هیئت مدیره انجام یکی از مشاغل شرکت را نیز برعهده دارند. این اشخاص به جهت انجام وظایف مدیریتی حق دریافت پاداش و سود سهام را دارند اما مبلغ حق حضور در جلسات به آن ها تعلق نمی گیرد. علاوه بر آن به سبب انجام یکی از مشاغل شرکت نیز بایستی با شرکت قرارداد کار منعقد کنند و بنابراین از حمایت های قانون کار از جمله حق بیمه برخوردار خواهند بود. در صورتی که بخواهید حق بیمه را نپردازید می توانید قرارداد مشاوره یا پیمانکاری منعقد نمایید.

در خصوص مالیات نیز درآمد اعضای موظف بابت انجام شغل طبق ضوابط حقوق کارگری کسر می شود. از درآمد اعضای هیئت مدیره در قالب پاداش و سود سهام نیز 10 درصد به عنوان مالیات کسر می گردد.

کارفرما در قرارداد های پیمانکاری ملزم به پرداخت حق بیمه نیست، اما این درصورتی است که کارگر شکایت نکند. در صورت شکایت کارگر و اثبات اینکه قرارداد در واقع پیمانکاری نبوده است می تواند حق بیمه معوقه را  دریافت کند. اما جدای از بحث شکایت و اختلافات آینده، قرارداد پیمانکاری قالبی است که بدون پرداخت حق بیمه، کار قابلیت انجام دارد.


در صورت تمایل می توانید از نمونه قراردادهای موجود درسایت وینداد استفاده کرده و یا مشاوره تخصصی قرارداد دریافت کنید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

بدون نام

4 سال پیش

عدم پرداخت قرارداد ساعتی از طرف شرکت لوله بازکنی

برای شرکت لوله بازکنی برچسب درب خانه ها چسبوندم و قرارداد هم دارم که هر ساعت کار 15000 تومان است طبق قرارداد اما صاحب شرکت از دادن این پول سرباز زدن و میگن روزی چهل تومنه چطور میتونم پولو بگیرم آیا اداره کار میتونه کمکم کنه

پروفایل کاربر

محسن قناعت پیشه

3 سال پیش

قرارداد کار

سلام. عمدتا در قرارداد های حسابداری، مرجع داوری و حل اختلاف را چه نهادی قید می گردد؟

پروفایل کاربر

سعید احمدی پور

8 ماه پیش

نحوه پرداخت سنوات باتوجه به نوع قرارداد

من درشرکتی با30سال سابقه مشغول کارهستم چندسالیست که قراردادهای مابصورت موقت وسه ماهه تنظیم میشودولی درهیچیک ازقراردادها پس ازخاتمه تسویه حساب صورت نگرفته وکارفرماقبل ازخاتمه قراردادقراردادجدید را امضامینمایدوهرسال نیز بابت همان سال ذخیره سنوات درحسابها ثبت وبراساس آخرین پرداخت می نماید برطول خدمت دربرخی که نیازداشتم سنوات خودرادرخواست وگرفتم حال شرکت ان دریافتهارابعنوان تسویه حساب منظورنموده وازمحاسبه سنوات باقیمانده بعنوان طلب منظورمینمایدحال انکه ازنظرماچون هیچگونه تسویه حسابی وجودنداشته مبالغ پرداختی بایدبعنوان علی الحساب منظوروازکل سنوات که با اخرین حقوق محاسبه میگردد کسرشودلطفاراهنمایی نماییدمتشکرم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد