پروفایل کاربر

صدیقه قنبرزاده

3 سال پیش

قرارداد با حداقل بیمه و مالیات

با سلام و احترام، ما بنیانگذار یک شرکت تازه تاسیس و نوپا هستیم که کار شتابدهی کسب و کار انجام می دهد. علاوه بر عضویت در هیات مدیره ی شرکت، انجام مسئولیت های اجرایی متفاوت و کارهای آموزشی و منتورینگ اعضای شتابدهنده را نیز برعهده داریم و مایل هستیم با شرکت قرارداد ببندیم و از دارایی شرکت حق الزحمه دریافت کنیم. همچنین نیازی به بیمه نداریم و تمایل داریم به قرارداد ما تا حد امکان از هر دو سمت طرفین قرارداد، حداقل مالیات تعلق بگیرد. سوالی که داشتیم این هست که به این منظور، بستن چه عنوان قراردادی برای ما به صرفه تر است و ما را ملزم به بار بیمه و مالیات کمتری می کند؟
از این جهت که شرکت ما، شرکتی نوپاست، انتخاب نوع قرارداد بسیار می تواند در کاهش هزینه های ما موثر باشد و پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما در این باره متشکریم.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

اعضای موظف هیئت مدیره اشخاصی هستند که علاوه بر وظایف مدیریتی هیئت مدیره انجام یکی از مشاغل شرکت را نیز برعهده دارند. این اشخاص به جهت انجام وظایف مدیریتی حق دریافت پاداش و سود سهام را دارند اما مبلغ حق حضور در جلسات به آن ها تعلق نمی گیرد. علاوه بر آن به سبب انجام یکی از مشاغل شرکت نیز بایستی با شرکت قرارداد کار منعقد کنند و بنابراین از حمایت های قانون کار از جمله حق بیمه برخوردار خواهند بود. در صورتی که بخواهید حق بیمه را نپردازید می توانید قرارداد مشاوره یا پیمانکاری منعقد نمایید.

در خصوص مالیات نیز درآمد اعضای موظف بابت انجام شغل طبق ضوابط حقوق کارگری کسر می شود. از درآمد اعضای هیئت مدیره در قالب پاداش و سود سهام نیز 10 درصد به عنوان مالیات کسر می گردد.

کارفرما در قرارداد های پیمانکاری ملزم به پرداخت حق بیمه نیست، اما این درصورتی است که کارگر شکایت نکند. در صورت شکایت کارگر و اثبات اینکه قرارداد در واقع پیمانکاری نبوده است می تواند حق بیمه معوقه را  دریافت کند. اما جدای از بحث شکایت و اختلافات آینده، قرارداد پیمانکاری قالبی است که بدون پرداخت حق بیمه، کار قابلیت انجام دارد.


در صورت تمایل می توانید از نمونه قراردادهای موجود درسایت وینداد استفاده کرده و یا مشاوره تخصصی قرارداد دریافت کنید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

بدون نام

3 سال پیش

تبدیل وضعیت استخدامی

باسلام و خسته نباشید

بنده در آزمون کشوری استخدامی آب وفاضلاب روستایی پذیرفته شدم و بعداز آن آب و فاضلاب روستایی که یک شرکت دولتی بود با آب و فاضلاب شهری که یه شرکت نیمه دولتی(خصوصی) هست ادغام شده و وضعیت استخدامی ما که قرار بود در روستایی پیمانی باشد و کد استخدامی از سازمان امور اداری و استخدامی صادر شود شنیده میشود که قرار است بعد ادغام به قرارداد کار کعین تبدیل شود! حال سوال اینجاست که آیا تبدیل وضعیت استخدامی با توجه به آزمون استخدامی کشوری که ما دادیم قانونیست؟ وآیا با تبدیل وضعیت استخدامی ما متضرر می شویم ؟ یا قرارداد کار معین هم معادل استخدام پیمانی در شرکت های نیمه دولتی است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

پروفایل کاربر

مصطفی حسن نزاد

2 هفته پیش

تمدید قرارداد

بنده 10با شرکتی کار کردم..هر سال تمدید شده .قرارداد کار معین هست .امسال قرارداد 6ماهه امضا کردیم تا پایان شهریور 1402..الان بنده نمیخوام قرارداد جدید 6ماهه رو امضا کنم .تو قرارداد قبلی 6ماهه هم پایان قرارداد 31شهریور قید شده و هیچ بندی نداره که من نمیتونم تمدید نکنم نداریم..الان میگن امضا نکنی تبعات قانونی داره ..به نطرتون چه تبعاتی میتونه داشته باشه وقتی قرارداد به اتمام رسیده و من تا 31 شهریور کار میکنم براشون

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد