پروفایل کاربر

صدیقه قنبرزاده

4 سال پیش

قرارداد با حداقل بیمه و مالیات

با سلام و احترام، ما بنیانگذار یک شرکت تازه تاسیس و نوپا هستیم که کار شتابدهی کسب و کار انجام می دهد. علاوه بر عضویت در هیات مدیره ی شرکت، انجام مسئولیت های اجرایی متفاوت و کارهای آموزشی و منتورینگ اعضای شتابدهنده را نیز برعهده داریم و مایل هستیم با شرکت قرارداد ببندیم و از دارایی شرکت حق الزحمه دریافت کنیم. همچنین نیازی به بیمه نداریم و تمایل داریم به قرارداد ما تا حد امکان از هر دو سمت طرفین قرارداد، حداقل مالیات تعلق بگیرد. سوالی که داشتیم این هست که به این منظور، بستن چه عنوان قراردادی برای ما به صرفه تر است و ما را ملزم به بار بیمه و مالیات کمتری می کند؟
از این جهت که شرکت ما، شرکتی نوپاست، انتخاب نوع قرارداد بسیار می تواند در کاهش هزینه های ما موثر باشد و پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما در این باره متشکریم.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

اعضای موظف هیئت مدیره اشخاصی هستند که علاوه بر وظایف مدیریتی هیئت مدیره انجام یکی از مشاغل شرکت را نیز برعهده دارند. این اشخاص به جهت انجام وظایف مدیریتی حق دریافت پاداش و سود سهام را دارند اما مبلغ حق حضور در جلسات به آن ها تعلق نمی گیرد. علاوه بر آن به سبب انجام یکی از مشاغل شرکت نیز بایستی با شرکت قرارداد کار منعقد کنند و بنابراین از حمایت های قانون کار از جمله حق بیمه برخوردار خواهند بود. در صورتی که بخواهید حق بیمه را نپردازید می توانید قرارداد مشاوره یا پیمانکاری منعقد نمایید.

در خصوص مالیات نیز درآمد اعضای موظف بابت انجام شغل طبق ضوابط حقوق کارگری کسر می شود. از درآمد اعضای هیئت مدیره در قالب پاداش و سود سهام نیز 10 درصد به عنوان مالیات کسر می گردد.

کارفرما در قرارداد های پیمانکاری ملزم به پرداخت حق بیمه نیست، اما این درصورتی است که کارگر شکایت نکند. در صورت شکایت کارگر و اثبات اینکه قرارداد در واقع پیمانکاری نبوده است می تواند حق بیمه معوقه را  دریافت کند. اما جدای از بحث شکایت و اختلافات آینده، قرارداد پیمانکاری قالبی است که بدون پرداخت حق بیمه، کار قابلیت انجام دارد.


در صورت تمایل می توانید از نمونه قراردادهای موجود درسایت وینداد استفاده کرده و یا مشاوره تخصصی قرارداد دریافت کنید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مینا غفور

7 ماه پیش

کلاهبرداری

فردی در ازای تحویل آپارتمان ۵ سال پیش یک میلیارد و ۷۰۰ از من گرفت .سپس متواری شد .بعد ۵ سال با حکم دادگاه پیداش کردیم و الان زندان هست ولی پول ندارد بر اساس محاسبه ی روز ۱۸ میلیارد باید بدهد . چه کار قانونی و به نفع خودم می توانم انجام بدهم .می‌گوید آزادم کن پول جور کنم ولی دروغ می گویدد

پروفایل کاربر

فاطمه گلستانه

4 سال پیش

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد چگونه است. آیا می‌شود پول بیمه کارگر را به خودش پرداخت کرد تا خودش را بیمه کند؟! در قرارداد روز مزد یک روز مثلا 3 ساعت کار است، یک روز 5 ساعت، بهر حال متغیر است در آن صورت آیا ساعتی حساب می‌شود؟!


پروفایل کاربر

Arman Karami

4 سال پیش

قرارداد فریلنسینگ

با سلام و خسته نباشید .

بنده فریلسر هستم میخواستم بدونم چه راهی برای انعقاد یک قرار داد به صورت قانونی بین افراد به صورت دور کاری و بدون تماس فیزیکی وجود داره ؟؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد