پروفایل کاربر

حمیدرضا ربطی

قرارداد

با سلام و احترام،، من میخوام با یک شرکت خصوصی قرارداد پیاده سازی نرم افزار سازمانی ببندم البته پیاده سازی شبکه هم جز مفاد قرارداد می باش لذا میخواستم بدونم چه میزان بیمه و مالیات در قرارداد لحاظ می گردد؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

1 سال پیش

با سلام و احترام

در صورتی که کارتان اتمام وقت و بصورت ثابته بیمه و مالیاتتون مشمول قانون کار میشه اما اگر به صورت موردی و یکبار میخواین این کار رو انجام بدید، مشمول قرارداد پیمانکاریه و بیمه و مالیات باید طبق همون قرارداد پیمانکاری حساب بشه.


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

آذر آذری

ماده قانونی کمیسیون توافقی

بنده ملکی رو برای فروش در نظر داشتم که با خریدار از قبل آشنایی داشتم، تلفنی با هم بر نرخ توافق کردیم. خریدار بدون اطلاع بنده برای هماهنگی شماره من رو به یک بنگاه املاک داد برای هماهنگی نوشتن مبایعنامه،چون بنده در شهر دیگری بودم نیاز به هماهنگی تعیین روز معامله بود. اما بنگاه از این موقعیت سوءاستفاده کرد و موقع تماس با بنده طوری وانمود کرد که مشتری جدید دارد (در صورتی که مشتری همان مشتری بود که قبلا با هم توافق کرده بودیم) که بالاخره معامله در همان بنگاه انجام شد. بعد از معامله بنگاه ادعای کمیسیون کامل (طبق نرخ اتحادیه) کرد. بنده مخالف بودم چون ایشان هیچ زحمتی برای فروش این ملک نکشیده بود و زحمتی برایپیدا کردن مشتری نکشیده و من و مشتری از قبل با هم صحبت کرده بودیم، ایشان از من شکایت کرده است و بنده اعلام کردم که شاهدانی دارم از جمله خریدار که روز اول شماره بنده رو به بنگاه داده برای هماهنگی روز معامله، اما شواری حل اختلاف هیچ کدام از اظهارات من رو در نظر نگرفت و رأی صادر کرد. الان من چطور میتوانم از حقم دفاع کنم و شاهد این ماجرا یعنی خریدار را برای ادعای من درنظر بگیرند ؟

پروفایل کاربر

علی رضوی

فسخ قرداد بدون بند فسخ

سلام و خداقوت.

عزیزی معامله ای انجام داده با این صورت :

_ملکی به ارزش 170 میلیون تومن رو در رامسر به یک آقایی میفروشن! طوری که قردارد به نام یکی از برادر ها میخوره، و چکی که باید بابت پول خانه به فروشنده (صاحب خانه) پرداخت بشه از طرف یکی دیگه از برادر ها کشیده میشه!

در همون روز 50 میلیون تومن به صاحب خانه پرداخته میشه و مابقی چک کشیده میشه در وجه 120 میلیون تومن برای ماه یک ماه بعد از تاریخ عقد قرارداد! 

درست یک هفته قبل از تاریخ چک، صاحب چک فوت میکنه! 

*حساب صاحب چک رو ما برسی کردیم و دیدیم که خیلی خیلی بیشتر از مبلغ چک پول توش هست! ایشون صاحب چند خونه و کارخونه هستن! 

اما روز پاس کردن چک در بانک عدم موجودی کافی زده میشه و چک پاس نمیشه! 

حالا ما به همراه صاحب خونه رفتیم پیش کسی که قرار داد به نام اون هست ایشون میگه من که چک ندادم و پولتون رو باید از زن داداشم (زن صاحب چک) بگیرید! 

پیش اون میریم میگه من نمیتونم پول رو پرداخت کنم و باید قسطی بهتون بدم! (ماهی دو یا سه تومن) 

الان سوال اینجاست توی این مورد خیلی عجیب و عجولانه و ساده لوحانه میشه راه حلی در آورد؟ یا اینکه میشه کاری کرد که قرارداد رو بتونیم فسخ کنیم با اینکه بند فسخ در قرارداد نیست؟ 

واقعا شرایط سختیه و امیدوارم جواب رو به من بدین ممنونم از شما! ❤️


پروفایل کاربر

عرفان مومنی

خدمات پس لز فروش

خدمات پس از فروش شامل تعویض ، تعمیر و تامین قطعات یک دستگاه هست یا در قرارداد باید ذکر شود شامل چه مواردی است ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد