پروفایل کاربر

سامان نصیروند

قرار داد دستگاه ارز دیجیتال

من در تاریخ 980222 با فردی قرارداد دستگاه ارز دیجیتال بسته ام به این صورت که من 30 عدد دستگاه استخراج بیت کوین به شخصی تحویل دادم که در محل خود بگذارد و بنده هزینه برق دستگاه ها رو به صورت ماهیانه به ایشان بپردازم .اما ایشان خلف وعده کرده و اصلا دستگاه ها رو روشن نکردند و طی مکالمه تلفنی قرار شد دستگاه های بنده را بفروشد و وجه آن را به بنده بپردازد و این کار نیز انجام نشد .
بنده بابت ضمانت مبلغ 150 میلیون تومان سفته گرفته ام .این دستگاه ها در آن زمان ساز وکار قانونی برای وارداتش وجود نداشت .
حالا من میخواستم بدونم میتونم از طریق قانونی سفته ها را به مرحله اجرا بگذارم ؟مشکلی در این خصوص پیش نمیاد ؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:در پاسخ به سوال مطروحه لازم به ذکر است:

طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی، «هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی توان جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تامینی یا تربیتی تعیین شده باشد جرم محسوب می شود.»

بنابراین به دلیل عدم وجود مجازات برای خرید و فروش ماینینگ نمی‌توان این اعمال را جرم دانست و از جهتی رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره ادامه روند قانونی سازی بستر فعالیت استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال پس از آن که دولت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان صنعت پذیرفته است، گفت:
«هماهنگی‌های لازم با نهادهای ذیربط برای آزادسازی واردات دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین و انواع ارز دیجیتال انجام شده است»

چنان چه در قرارداد منعقد بین طرفین تعهداتی وجود داشته و تخلف از تعهدات با ضمانت اجرای پیش بینی شده باشد شما می توانید از طریق قانونی سفته های خود را به مرحله اجرا بگدارید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

سید محمد حسین موسوی نژاد

عقد قرار داد براساس تاریخ قدیم

سلام.ایا عقد قرار داد به تاریخ قبل از عقد قرار داد از نظر قانونی قابل قبول و درست است؟
مثال:فردی امروز با قردی دیگر قراردادی می نویسند.تاریخ شروع این قرارداد برای چند سال یا چند ماه پیش است.
با تشکر

پروفایل کاربر

نیما قربانی بیاتی

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت، وجه التزام را به صورت درصد تعیین کرد؟

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت به جای تعیین مبلغی به عنوان وجه التزام به صورت سفته، درصدی را تعیین کرد؟ به این صورت که در صورت رقابت طرف مقابل و راه اندازی یک استارتاپ مشابه، در این صورت درصد مشخصی از سهام آن شخص به عنوان جریمه به طرف دیگر قرارداد تعلق گیرد.

پروفایل کاربر

مرتضی خدادادی

فورس ماژور در قرارداد

در صورت نبودن فورس ماژور در قرارداد می‌توان به آن استناد کرد؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد