پروفایل کاربر

احسان راد

3 سال پیش

مستندات قانونی فروش عرصه بدون اعیان

با سلام و احترام،

مستندات قانونی پاسخ داده شده به پرسش زیر کدام است؟


سؤال: آیا تنظیم سند رسمی برای «عرصه» املاک دارای اعیان در دفاتر اسناد رسمی بلامانع است؟ به عبارت دیگر، آیا فروش عرصه بدون اعیان ممکن است؟

پاسخ: تنظیم سند رسمی نقل و انتقال عرصه بدون نقل و انتقال اعیان (فروش عرصه بدون اعیان) بلامانع است.


با تشکر

راد

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (0)

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

سارا بهرامی

2 ماه پیش

اجراییه مهریه و توقیف حساب زوج

سلام،من نامه اجراییه مهریه از دفترخونه گرفتم بردم ثبت و اداره ثبت حساب های بانکی همسرم رو مسدود کردن،ایشون یه حساب که توش پول داشتن به نام همون حساب چک دارن دست کسی و مبلغ چک رو داخل حساب خوابونده بودن،حالا میتونن به دلیل داشتن چک رفع مسدودی ازون حساب بگیرن و پولشونو بردارن؟ بدون اینکه من درخواست رفع توقیف داده باشم؟

پروفایل کاربر

محمد محمدی

3 ماه پیش

واگذاری مالکیت زمین در مقابل قرض پول (قرض الحسنه)

سلام و درود . 20 سال پیش مبلغی پول قرض دادم به رفیقم که ما باهم هم روستایی هم بودیم . بعد از 4 سال به دلیل عدم استطاعت مالی ، رفیقم در عوض قرض که از من گرفته بود زمین به صورت ثبتی و رسمی به نام من انتقال داد.(زمین سند رسمی داشت و دارد) .هیچ قولنامه ایی هم ننوشتیم .من رسیدی را که بابت قرض از رفیقم گرفته بودم به ایشان برگرداندم و رفیق من هم رسید را موچاله کرد و به سطل زباله انداخت . رفیق من سال 1395 فوت کرد . در حال حاضر شخصی آمده از همین روستا با قولنامه عادی به تاریخ قبل از تاریخ سند من به آدرس و مشخصات زمین که رفیق من به من واگذار کرده بود.(قولنامه فسخ شده بوده اما فسخ نامه نوشته نشده است و این قولنامه در دست این شخص 30 سال باقی مانده است بدون هیچ گونه تصرف )من تصرف به زمین دارم و از این زمین به دیگران به صورت رسمی و ثبتی فروخته ام و دیوار کشی هم انجام شده است و در معرض دید همه اهالی روستا قرار داشته و دارد خود این شخص هم در فاصله 1 کیلومتری این زمین منزل دارد. هیچ مدرکی غیر از سند رسمی برای ارائه به دادگاه ندارم . آیا ایشان می تواند با این قولنامه عادی که تاریخش قبل از تاریخ سند رسمی من هست مالکیت زمین را از من بگیرد؟ با تشکر فراوان

پروفایل کاربر

هادی ابراهیم زاده

11 ماه پیش

خرید یا اجاره دفتر خدمات الکترونیک قضایی.پلیس +۱۰ یا سردفتری

آیا خرید یا اجاره مجوز دفتر خدمات الکترونیک قضایی .دفتر اسناد رسمی.پلیس +۱۰....امکان پذیر هست یا نه ...در صورت مثبت بودن شرایطش را بفرمایید...و کجا باید اقدام گردد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد