پروفایل کاربر

Milad Naderi

5 سال پیش

مواردی که برای گرفتن کارآموز در شرکت باید مد نظر گرفت؟!

سلام وقت بخیر
تعدادی زیادی از دانشجویان طی این سال جاری درخواست کارآموزی در شرکت بنده رو داشتن و بنده چون نمیدونستم از لحاظ حقوقی چه مواردی رو باید رعایت کنم قبول نکردم. الان میخوام برای شرکت کارآموز قبول کنم.
آیا باید با فردی که درخواست دوره کارآموزی را دارد قرارداد ببندم؟
آیا باید کارآموز رو بیمه کنم؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (4)

محسن قناعت پیشه

3 سال پیش

سلام.

قرارداد کارآموزی که نمیشه

یا باید از محل تحصیل نامه برای شما بیاره که ایشون قصد گذراندن دوره کارآموزی در شرکت فلان را بمدت N ساعت دارد

یا اگه طرف فارغ التحصیل هست، یه درخواست کارآموزی با خط خودش بنویسه و تحویل شما بده و داخلش قید شده باشه که هیچ رابطه مالی و حقوقی و استخدامی بین بنده و شرکت نخواهد بود!


توجه داشته باشید قرارداد کارآموزی توام با کار هم داریم، که ایجاد حق و رابطه مالی برای کارآموز در پی خواهد داشت!

آرش حق شناس

5 سال پیش

با سلام.

قرارداد کار چه یک ساعت باشد چه سه ماه و چه ده سال همگی مشمول تکلیف پرداخت بیمه تامین اجتماعی و مالیات مربوطه است و از این نظر حتی اگر مدت سه ماهه باشد تفاوتی نمیکند.

لازم به ذکر است در قانون ذکر شده که کارآموز باید ۱۵ تا ۱۸ سال سن داشته باشد. در غیر این صورت قرارداد کارآموزی نیست بلکه کار عادی است

Milad Naderi

5 سال پیش

بنده از چند نفر پرسیدم گفتن اگر قرارداد سه ماهه ببندید با عنوان کارآموز مشکلی پیش نمیاد.

آرش حق شناس

5 سال پیش

با سلام.

امضای قرارداد کار با هر عنوانی از جمله کارآموزی مشمول تکالیف قانونی حداقل حقوق، بیمه و مالیات می باشد. بهتر است مدت قرارداد کوتاه باشد تا پس از اتمام کارآموزی انتخاب برای همکاری یا عدم همکاری وجود داشته باشد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

فاطمه گلستانه

4 سال پیش

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد چگونه است. آیا می‌شود پول بیمه کارگر را به خودش پرداخت کرد تا خودش را بیمه کند؟! در قرارداد روز مزد یک روز مثلا 3 ساعت کار است، یک روز 5 ساعت، بهر حال متغیر است در آن صورت آیا ساعتی حساب می‌شود؟!


پروفایل کاربر

سجاد زارع

7 ماه پیش

فسخ قرار داد

سلام.خسته نباشید،من قرار داد امضا کردم و اثر انگشت زدم،یک چک ۳۰۰ میلیونی ضمانت دادم،قرار داد یکساله است بنده تازه فهمیدم که توی قرار داد نوشته ساعات کاری ۷:۳۰تا۴:۳۰ ولی پول ۸ ساعت کار میدن ویک ساعت دیگه اضافه کاری محاسبه نمیشود،آیا توی این بازه ۶ ماه کارم میتونم پول اضافه کاریمو وصول کنم یا خیر یا امکان فسخ قرار داد وجود دارد،هیچ نسخه ایی از قرار داد نزد بنده نیسته
ممنون میشم راهنمایی کنید

پروفایل کاربر

M MK

1 ماه پیش

پرداخت غیرهماهنگ و عدم پرداخت حقوق

با سلام
آیا هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یک استان (شرکت خصوصی وابسته به دولت با قرارداد قانون کاری با پرسنل رسمی) این حق را دارند که حقوق پرسنل رسمی خود را غیرهماهنگ پرداخت کنند؟ مثلا ستاد شرکت و هیات مدیره حقوق خود را دریافت کنند اما حقوق شهرستانها با تاخیر پرداخت شود یا یک الی دو ماه نسبت به ستاد تاخیر داشته باشد؟ البته در پرداخت حقوق بین شهرستانها نیز فرق گذاشته شده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد