پروفایل کاربر

Milad Naderi

4 سال پیش

مواردی که برای گرفتن کارآموز در شرکت باید مد نظر گرفت؟!

سلام وقت بخیر
تعدادی زیادی از دانشجویان طی این سال جاری درخواست کارآموزی در شرکت بنده رو داشتن و بنده چون نمیدونستم از لحاظ حقوقی چه مواردی رو باید رعایت کنم قبول نکردم. الان میخوام برای شرکت کارآموز قبول کنم.
آیا باید با فردی که درخواست دوره کارآموزی را دارد قرارداد ببندم؟
آیا باید کارآموز رو بیمه کنم؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (4)

محسن قناعت پیشه

3 سال پیش

سلام.

قرارداد کارآموزی که نمیشه

یا باید از محل تحصیل نامه برای شما بیاره که ایشون قصد گذراندن دوره کارآموزی در شرکت فلان را بمدت N ساعت دارد

یا اگه طرف فارغ التحصیل هست، یه درخواست کارآموزی با خط خودش بنویسه و تحویل شما بده و داخلش قید شده باشه که هیچ رابطه مالی و حقوقی و استخدامی بین بنده و شرکت نخواهد بود!


توجه داشته باشید قرارداد کارآموزی توام با کار هم داریم، که ایجاد حق و رابطه مالی برای کارآموز در پی خواهد داشت!

آرش حق شناس

4 سال پیش

با سلام.

قرارداد کار چه یک ساعت باشد چه سه ماه و چه ده سال همگی مشمول تکلیف پرداخت بیمه تامین اجتماعی و مالیات مربوطه است و از این نظر حتی اگر مدت سه ماهه باشد تفاوتی نمیکند.

لازم به ذکر است در قانون ذکر شده که کارآموز باید ۱۵ تا ۱۸ سال سن داشته باشد. در غیر این صورت قرارداد کارآموزی نیست بلکه کار عادی است

Milad Naderi

4 سال پیش

بنده از چند نفر پرسیدم گفتن اگر قرارداد سه ماهه ببندید با عنوان کارآموز مشکلی پیش نمیاد.

آرش حق شناس

4 سال پیش

با سلام.

امضای قرارداد کار با هر عنوانی از جمله کارآموزی مشمول تکالیف قانونی حداقل حقوق، بیمه و مالیات می باشد. بهتر است مدت قرارداد کوتاه باشد تا پس از اتمام کارآموزی انتخاب برای همکاری یا عدم همکاری وجود داشته باشد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

seyed .

4 سال پیش

شکایت برای دریافت بیمه و سنوات

سلام ، بنده كارشناس درماني بيمه هستم و زير نظر يك ارزياب بيمه كار ميكردم و حدود ٥ سال با ايشان كار كردم اما متأسفانه نه بيمه برايم رد كرده نه سنواتم را و نه قراردادي بين ما امضا شده حال سوال من از شما اين هستش اگر بنده شكايت كنم ميتوانم سنوات و حق بيمه و عيدي ام را بگيرم ، ممنون ميشم كمك كنيد


پروفایل کاربر

محمد خرمالی

4 سال پیش

عیدی و سنوات بازنشسته خدمات کشوری

ایا برای بازنشسته خدمات کشوری وقتی در کارگاه مشمول تامین اجتماعی کار میکنند ایا سنوات و عیدی و حق اشعه و حق تعطیلات تعلق میگرد یانه ؟

پروفایل کاربر

زهرا محمودی

4 سال پیش

قرارداد کار

با سلام
اینجانب حدود ده ساله که با یک سازمان دولتی برای یک پروژه کاری هرساله قرارداد کار معین میبندم. طی این ده سال هم بیمه ام از طریق این سازمان مثل بقیه کارمندان رسمی و پیمانی واریز میشه, یعنی 7 درصد حقوقم رو برای بیمه کسر میکنن. مبلغ حق‌الزحمه رو هم که در قرارداد ذکر میکنن به صورت ماهانه(بخاطر بیمه) به من پرداخت میشه. سوالم اینه که من چون بیمه سازمانی هستم بعد اتمام پروژه تکلیف بیمه‌ام چی میشه و اینکه باید دوباره باهام قراردادی برای کار دیگه ببندند یا نه و اینکه چون بیمه سازمانی با قرارداد کار معین دارم به من سنوات تعلق میگیره یا نه؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد