پروفایل کاربر

مجتبی تقی زاده

سوال در مورد ماده قانونی

سلام در صورتی که خواهان اسامی خوانده ها را بصورت ناقص عنوان کرده باشد و یکی از خواهانها را در دادخواست کلا نیاورده باشد به استناد چه ماده قانونی میتوان ایراد شکلی گرفت و درخواست رد دعوا داد؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فرزانه بزم آمون

3 سال پیش

با سلام

پاسخ سوال شما وابسته به موضوع خواسته خواهان میباشد که اگر موضوع خواسته خواهان امری مانند حق شفعه باشد شخص خواهان باید نام تمامی خوانده ها را ذکر کند و این ایراد موجب رد دادخواست میشود.  همچنین دعوی ارث که تجزیه ناپذیر است ابن امر موجب اخطار رفع نقص صادر میشود. اگر گواهی ارث ضمیمه شده ولی اسم همه ذکر نشده است، اگر بعدا مشخص شود که نام یکی از خوانده ها باید حتما ذکر میشده است و جلسه اول دادرسی نیز گذشته باشد دادخواست وی رد میشود.چون رسیدگی به دعوی منوط به وجود نام خوانده یا خواهان است.

در این خصوص چنانچه تردیدی دارید می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

تعویض موتور ماشین

سلام و عرض ادب
من یک ۲۰۶ تیپ ۳ دارم برای سال ۱۳۸۳، یک سوالی که برام پیش اومده این هست که همونطور که مستحضر حضورتون هست، تعویض موتور کلا کار سخت و پر مشقتی هست. اما با این اوصاف ۲۰۶ هایی وجود دارد که موتور های تقویت شده و قوی تری مثل موتور rc یا tu۵ روی ماشین نصب کردند با اینکه موتور فابریکی tu۳ و ضعیف تر بوده ولی این تغییر رو بصورت ثبت در سند و کاملا قانونی ثبت کرده اند.
سوال بنده این هست که چگونه امکان پذیر هست که موتور ماشین رو به موتور قوی تری مثل rc تغییر داد و اون و بصورت قانونی ثبت کرد و شیوه استارت قانونیش به چه صورتی هست؟
با تشکر از پاسخگوییتون

پروفایل کاربر

صادق رفیعی

چک برگشتی

سلام..از شخصی چک داشتم که موجودی نداشت چک را به شخص دیگری انتقال دادم که بره برگشت بزنه از نظر قانونی مشکل داری این کار؟

پروفایل کاربر

محمد رحیمی

تحصیل نا مشروع

سلام کارت من دو سال پیش سرقت شد پول زده شد به حساب یک نفر دیگر تو شهر دیگر، بنده از صاحب حساب شکایت کردم تا حساب بسته شود، بعد از دو سال متهم پیدا شد و اعلام بی خبری کرد پول رو به حساب دادگاه زد تا دادگاه برای من واریز کنه، من هم رضایت دادم، امروز دادنامه برام ارسال شده که از متهم اعلام برائت شده و این یعنی تکلیف پول من چی میشه؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد