پروفایل کاربر

مجتبی تقی زاده

سوال در مورد ماده قانونی

سلام در صورتی که خواهان اسامی خوانده ها را بصورت ناقص عنوان کرده باشد و یکی از خواهانها را در دادخواست کلا نیاورده باشد به استناد چه ماده قانونی میتوان ایراد شکلی گرفت و درخواست رد دعوا داد؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فرزانه بزم آمون

3 سال پیش

با سلام

پاسخ سوال شما وابسته به موضوع خواسته خواهان میباشد که اگر موضوع خواسته خواهان امری مانند حق شفعه باشد شخص خواهان باید نام تمامی خوانده ها را ذکر کند و این ایراد موجب رد دادخواست میشود.  همچنین دعوی ارث که تجزیه ناپذیر است ابن امر موجب اخطار رفع نقص صادر میشود. اگر گواهی ارث ضمیمه شده ولی اسم همه ذکر نشده است، اگر بعدا مشخص شود که نام یکی از خوانده ها باید حتما ذکر میشده است و جلسه اول دادرسی نیز گذشته باشد دادخواست وی رد میشود.چون رسیدگی به دعوی منوط به وجود نام خوانده یا خواهان است.

در این خصوص چنانچه تردیدی دارید می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

فهیمه سادات استادیان

مطالبه پول قرض داده شده

عرض سلام وارادت من ۷ ماه قبل به یکی ازدوستان نزدیک مبلغی رابخاطر تصادف پسرش قرض دادم وقول دادکه دوماه بعد برگرداند اما ۷ ماه کذشته وهرروز میگه آخرهفته یاآخرماه والان خودم مشکل مالی زیادی دارم فیشهای انتقال پول هست آیا میتوانم باداشتن فیشهای انتقال پول بکارتش که به اسم خودش هست شکایت کنم وپولم راپس بگیرم ممنونم لطفا راهنمایی کنید

تعویض موتور ماشین

سلام و عرض ادب
من یک ۲۰۶ تیپ ۳ دارم برای سال ۱۳۸۳، یک سوالی که برام پیش اومده این هست که همونطور که مستحضر حضورتون هست، تعویض موتور کلا کار سخت و پر مشقتی هست. اما با این اوصاف ۲۰۶ هایی وجود دارد که موتور های تقویت شده و قوی تری مثل موتور rc یا tu۵ روی ماشین نصب کردند با اینکه موتور فابریکی tu۳ و ضعیف تر بوده ولی این تغییر رو بصورت ثبت در سند و کاملا قانونی ثبت کرده اند.
سوال بنده این هست که چگونه امکان پذیر هست که موتور ماشین رو به موتور قوی تری مثل rc تغییر داد و اون و بصورت قانونی ثبت کرد و شیوه استارت قانونیش به چه صورتی هست؟
با تشکر از پاسخگوییتون

پروفایل کاربر

زهرا حجازی

فروش مال غیر

سال گذشته من زمینی به صورت قولنامه ایخریداری کردم و دیوار کشی کردم بعد متوجه شدم صاحب اول زمین شکایت کرده و دادگاه رای به صوری بودن معامله و بطلان ان داده کیفری که شکایت کردم منع تعقیب رای دادن که اعتراض گذاشتم و حقوقی تا ۹ماه دیگه زمان دادن راهی هست زودتر به نتیجه برسم به پولم نیاز دارم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد