پروفایل کاربر

مجتبی تقی زاده

سوال در مورد ماده قانونی

سلام در صورتی که خواهان اسامی خوانده ها را بصورت ناقص عنوان کرده باشد و یکی از خواهانها را در دادخواست کلا نیاورده باشد به استناد چه ماده قانونی میتوان ایراد شکلی گرفت و درخواست رد دعوا داد؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فرزانه بزم آمون

3 سال پیش

با سلام

پاسخ سوال شما وابسته به موضوع خواسته خواهان میباشد که اگر موضوع خواسته خواهان امری مانند حق شفعه باشد شخص خواهان باید نام تمامی خوانده ها را ذکر کند و این ایراد موجب رد دادخواست میشود.  همچنین دعوی ارث که تجزیه ناپذیر است ابن امر موجب اخطار رفع نقص صادر میشود. اگر گواهی ارث ضمیمه شده ولی اسم همه ذکر نشده است، اگر بعدا مشخص شود که نام یکی از خوانده ها باید حتما ذکر میشده است و جلسه اول دادرسی نیز گذشته باشد دادخواست وی رد میشود.چون رسیدگی به دعوی منوط به وجود نام خوانده یا خواهان است.

در این خصوص چنانچه تردیدی دارید می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

امیرخسین روح اله نژاد

سند مشاء از ستاد اجرایی فرمان امام

با سلام و عرض خسته نباشد .
ما زمینی داریم به متراژ 326 که از ستاد بابت سند ، هزینه پرداخت کردیم و خریدیم . زمانی که سند ارائه شد به صورت مشاء بود . یعنی 326 متر از 587 متر که همسایه قدیمی ما هست . ولی اون برای تکمیل کار خودش اقدام نمکینه که سند هامون جدا بشه ( اقساط رو به ستاد اجرایی پرداخت کرده ، فقط مونده دریافت سند ) و پیگیر این قضیه هم نیست ( از طریق افراز هزینه بسیاری برای ما داره که مقدور به پرداختش نیستیم ). ما چطور میتونیم ستاد رو ملزم کنیم که کار سند ایشون رو تکمیل کنن؟! آیا راهی هست ؟! لطفاااا راهنمایی کنید .

پروفایل کاربر

رضا احمدی

زمان محاسبه خسارت تاخیر و تادیه

با سلام بنده 5 سال قبل بابت مطالباتم شکواءیه کیفری بابت کلاهبرداری دادم ولی دادگاه برایت به کلاهبرداری داد و در حکم گفت که متهمین دروغ گفتن و کارشون کلاهبرداری نبوده و شما میتونید در دادگاه حقوقی اقدام کنید.

سوال بنده اینه که زمان محاسبه خسارت تاخیر و تادیه از چه زمانی خواهد بود؟ از زمان واریز وجه برای متهمین یا تاریخ شکایت کیفری و یا شکایت حقوقی ؟

ممنون میشم پاسخ رو مستند به ماده و بند قانون بفرمایید.

با سپاس فراوان

پروفایل کاربر

حمید کاشانی

بازپرس پس از اتمام تحقیقات تا چه مدت می‌تواند صدور قرار نهایی را به تعویق اندازد؟

در جرایم تعزیری پس از اتمام تحقیقات مقدماتی بازپرس تا چه مدت می‌تواند صدور قرار نهایی را به تعویق اندازد؟
بطور مثال مواجهه حضوری صورت گرفته و شهادت شهود استماع شده و آخرین دفاع از متهم نیز اخذ شده باشد تا چه مدتی بازپرس می‌تواند پرونده را بلاتکلیف نگهداشته و از صدور قرار نهایی خودداری نماید؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد