پروفایل کاربر

فاطمه گلستانه

3 سال پیش

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد

نحوه پرداخت و قرارداد کار روز مزد چگونه است. آیا می‌شود پول بیمه کارگر را به خودش پرداخت کرد تا خودش را بیمه کند؟! در قرارداد روز مزد یک روز مثلا 3 ساعت کار است، یک روز 5 ساعت، بهر حال متغیر است در آن صورت آیا ساعتی حساب می‌شود؟!


مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

کلیه کارگرانی که برای کارفرما کار کرده و به هر نحوی مزد دریافت می کنند، به نسبت مدت زمانی که کار می کنند از مزایای حقوق کار بهره مند می گردند و بنابراین کارفرما موظف است آن ها را بیمه نماید. بیمه نمودن کارگر وظیفه ی کارفرما است و پرداخت حق بیمه به کارگر این مسئولیت را از کارفرما رفع نمی کند.

حداکثر ساعت مجاز برای کار 8 ساعت در روز و 44 ساعت در هفته است. در صورتی که کارگر کمتر از این ساعات به کار مشغول بود می توان به نسبت ساعات کار، دستمزد وی را طبق درآمد اعلامی از سوی اداره کار محاسبه نمود. البته به شرطی که کار وی مشمول قراراد کارمعین قرار نگیرد.

با احترام

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حانیه فروتن

3 سال پیش

قرارداد آنلاین

قرارداد پیمانکاری و NDA به صورت آنلاین،در چه شرایطی اعتبار قانونی دارد و قابل پیگیری است؟

پروفایل کاربر

بدون نام

3 سال پیش

مستمری مدیر کارخانه

سلام آیا کسی که بازنشسته است و اکنون مدیر یک کارخانه میباشد را میتوان مستمری آن فرد را قطع کرد اگر بله از چه طریقی ؟ ممنون از راهنماییتون


پروفایل کاربر

پریسا جلوداری

3 سال پیش

بیمه قرارداد مربی

سلام.من مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای هستم.یک مربی داشتم که برام دوسال کار کرده و طبق قرارداد و قانون ۳۰ درصد از هر کارآموز گرفته،حالا که قراردادش به اتمام رسیده تهدید کرده که برای بیمه شکایت میکنه

آیا قانونا حق داره یا خیر؟

با تشکر از وینداد

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد