پروفایل کاربر

hamed sattarian

آیا برای یک پروژه فریلنسری هم مالیات در نظر گرفته می‌شود؟

سلام
در متن قراردادی که از سایت خریداری و دانلود کرده ام تبصره‌ای هست به شرح زیر:
"در صورت ارائه گواهی تأیید شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، به مبلغ این قرارداد، 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، تعلق می‌گیرد که علاوه بر قیمت قرارداد، از کارفرما اخذ می‌گردد."
آیا برای قرارداد بنده (انجام اپلیکیشن موبایل به صورت فریلنس بین شخص خودم و شخص دکتر) مالیات تعلق می‌گیرد؟ پرداخت این مالیات توسط چه کسی انجام می‌شود و اگر این مالیات پرداخت نشود چه اتفاقی می افتد؟ آیا در زمان بهره برداری از اپلیکیشن تجاری، به فرمی برای اثبات پرداخت مالیات نیاز است؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:

در پاسخ به سوال مطروحه لازم به ذکر است چنان چه پیمانکار (مجری)، شخص حقوقی (شرکت) باشد به مبلغ قرارداد مالیات تعلق خواهد گرفت و در صورت ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ 9% مالیات بر ارزش افزوده  به مبلغ قرارداد را می توان از  کارفرما دریافت نمود.

نظر به فرض سوال شما چنان چه کارفرما و پیمانکار شخص حقیقی باشند و نه شخص حقوقی (شرکت) و مدارکی برای اداره مالیات ارسال نگردد در حال حاضر ساز و کار مشخصی جهت دریافت مالیات از این گونه پروؤه ها وجود ندارد و از شما مالیاتی دریافت نخواهد گردید. لیکن چنان چه اداره مالیات متوجه کسب و کار شما گردد و بداند که شما از این طریق کسب درآمد می نمایید برای شما به صورت علی الراس مالیات تعیین می نماید.

همچنین در پاسخ به سوال انتهای لازم به ذکر است جهت بهره برداری از اپلیکیشن تجاری نیاز به هیچ گونه فرم برای اثبات پرداخت مالیات نمی باشد.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مسعود مسعودی

بیمه منشی نیمه وقت

با سلام

میزان پرداختی بیمه منشی نیمه وقت در سال 1400 برای کازفرما چقدر میباشد؟

پروفایل کاربر

فاطیما آژیر

مالیات شرکت مواد غذایی

سلام ،اگر بخوایم برای فروش زعفران شرکت ثبت کنیم شرایط مالیات آن بر چه اساسی است؟!

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد