اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
فقط با یک جلسه آنالیز رایگان، راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.

آیا برای یک پروژه فریلنسری هم مالیات در نظر گرفته می‌شود؟

سلام
در متن قراردادی که از سایت خریداری و دانلود کرده ام تبصره‌ای هست به شرح زیر:
"در صورت ارائه گواهی تأیید شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، به مبلغ این قرارداد، 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، تعلق می‌گیرد که علاوه بر قیمت قرارداد، از کارفرما اخذ می‌گردد."
آیا برای قرارداد بنده (انجام اپلیکیشن موبایل به صورت فریلنس بین شخص خودم و شخص دکتر) مالیات تعلق می‌گیرد؟ پرداخت این مالیات توسط چه کسی انجام می‌شود و اگر این مالیات پرداخت نشود چه اتفاقی می افتد؟ آیا در زمان بهره برداری از اپلیکیشن تجاری، به فرمی برای اثبات پرداخت مالیات نیاز است؟

با سلام:

در پاسخ به سوال مطروحه لازم به ذکر است چنان چه پیمانکار (مجری)، شخص حقوقی (شرکت) باشد به مبلغ قرارداد مالیات تعلق خواهد گرفت و در صورت ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ 9% مالیات بر ارزش افزوده  به مبلغ قرارداد را می توان از  کارفرما دریافت نمود.

نظر به فرض سوال شما چنان چه کارفرما و پیمانکار شخص حقیقی باشند و نه شخص حقوقی (شرکت) و مدارکی برای اداره مالیات ارسال نگردد در حال حاضر ساز و کار مشخصی جهت دریافت مالیات از این گونه پروؤه ها وجود ندارد و از شما مالیاتی دریافت نخواهد گردید. لیکن چنان چه اداره مالیات متوجه کسب و کار شما گردد و بداند که شما از این طریق کسب درآمد می نمایید برای شما به صورت علی الراس مالیات تعیین می نماید.

همچنین در پاسخ به سوال انتهای لازم به ذکر است جهت بهره برداری از اپلیکیشن تجاری نیاز به هیچ گونه فرم برای اثبات پرداخت مالیات نمی باشد.

با احترام؛

تیم حقوقی وینداد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد