پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

مهرنوش فتاحی

6 سال پیش

هر چند مطابق قانون قراردادهای پیمانکاری لازم هستند به این معنی که طرفین نمی توانند آن را به هم بزنند ولی مطابق مواد 46 و 48 شرایط عمومی پیمان کارفرما می تواند در صورت تخلف پیمانکار و و یا براساس مقتضیات عمومی قرارداد را فسخ کند. هرچند این دو واژه مبهم بوده و نیاز است تخلف در مراجع حل اختلاف به اثبات برسد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محمد عبادپور

تعدیل معکوس قیمت جدید

با سلام و عرض ارادت
لطفا بفرمایید در پروژه ای که شامل تعدیل نمی باشد، چنانچه کار با قیمت جدیدی به پیمانکار ابلاغ گردد، آیا میتوان برای جلوگیری از افزایش ده درصدی کارهای با قیمت جدید ( بند د ماده ۲۹ شرایط عمومی پیمان) ، آنالیز قیمت جدید ارائه شده از سوی پیمانکار را تعدیل معکوس کرد؟ اگر جواب خیر است چه راهکاری را پیشنهاد میفرمایید ؟

پروفایل کاربر

مهرداد کرمی

قرارداد هدایت شغلی

با سلام بنده(موسسه) یک قراردادی به مدت یک سال با یک تاریخ مشخص که شروع و پایان آن مشخص بود با یک ارگان دولتی داشتم که آن را در همان اوایل در تامین اجتماعی ثبت نمودم،بعد از پایان قرار داد ،بدون اینکه قرار دادی منعقد گردد،برای آن اداره کار میکردم.که آن اداره نامه ای برای مفاصا حساب بر روی تامین اجتماعی نوشته بود و مبلغ کارکرد قرار داد را جدا و مبلغ خارج از قرار داد را جداگانه طی یک نامه ای نوشته، (البته در نامه قید نموده که این کارکرد خارج از قرار داد توسط نیروهای شرکتی اداره انجام نمی گرفت و توسط عوامل اجرایی خود موسسه صورت گرفته) و برای تامین اجتماعی ارسال کرد،تامین اجتماعی هر دو مبلغ را برای من محاسبه کرده و اعلام نمود،آیا چنین حقی برای تامین اجتماعی وجود دارد که موارد خارج از قرار داد را هم محاسبه نماید؟ با تشکر از شما

پروفایل کاربر

آیدین شناسی

طرفین قرارداد

سلام خواستم بدونم در تنظیم قراردادهای پیمانکاری، آیا پیمانکار میتونه یک کارگاه قید بشه؟مثلا یه کاری برای یک ساختمان میخواد انجام بشه کارفرما اعضا هیئت مدیره ساختمان که قرارداد به امضاء آنها رسیده باشه و پیمانکار مثلا کارگاه ، استارچوب قید بشه؟ 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد