پروفایل کاربر

امین شاهد

چند سئوال مهم در مورد مالیات فروشگاه اینترنتی

عرض سلام و احترام
1- در مورد فروشگاه اینترنتی در صورتی که مشابه دیجی کالا، تعداد زیادی کالا از انواع مختلف کالا (موبایل، تخت، مبلمان، خوراکی و...) جهت فروش داشته باشیم چگونه باید نسبت به محاسبه مالیات اقدام کنیم؟
2- در صورتی که در مورد سئوال1 کار ما به صورت خریدبا قیمت همکار از فروشنده مبدا و فروش در سایت باشد وضعیت محاسبه مالیات به چه صورت می شود؟
3-در صورتی که کار ما به صورت صرفا پورسانتی از فروش باشد محاسبه مالیات و اثبات آن به چه صورت می باشد در حالی که کل مبلغ خرید کالا در حساب ما تراکنش خورده است و ممکن است در مواردی فروش پورسانتی و همانند سئوال2 توامان باشد و تفکیک این دو مورد به چه صورت قابل اجراست؟
4- با مشاوره ای که با یکی از ادارات مالیات داشتم می گفتند مالیات فروشگاه های اینترنتی 4% سود و یا در صورت عدم توان اثبات به علت تعدد کالا و دشواری کار 4% گردش حساب صاحب سایت می باشد که می خواستم از صحت این موضوع نیز اطمینان حاصل کنم.

ببخشید تعداد سئوالات زیاد شد ولی بنظرم مهمترین دغدغه دوستان در حوزه فروشگاه اینترنتی موارد فوق باشه.
با تشکر ویژه از شما و سایت خوبتون.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

پیش از هرچیز بایستی توجه داشته باشید که فروشگاه های اینترنتی چه خود تولید کننده کالا و ارائه کننده ی خدمات باشند و چه اینکه کالاها و خدمات شخص دیگری را به فروش برسانند بایستی مالیات بر درآمد پرداخت نمایند. این نوع مالیات بر درآمد بسته به اینکه شخص حقیقی باشید یا به عنوان شخص حقوقی فعالیت نمایید متفاوت خواهد شد.

در صورتی که کالاها و خدماتی که عرضه می کنید، از موارد معافیت مندرج در ماده 12 قانون مالیات های مستقیم نباشد، مثل اموال غیر منقول، محصولات کشاورزی فرآوری نشده و ... شما بایستی نسبت به دریافت ارزش افزوده از مشتری اقدام کنید. لازم به ذکر است مالیات بر ارزش افزوده را مشتری می پردازد و شما موظف هستید مبالغ پرداخت شده را با استناد به صورتحساب صادر شده در فواصل معلوم به اداره دارایی تحویل دهید. در ضمن برای دریافت این مالیات بایستی در سامانه ی ارزش افزوده ثبت نام کرده باشید و اگر فروشنده ی اصلی در این سامانه ثبت نام نکرده است شما موظف هستید مبالغ مذکور را به اداره دارایی تحویل دهید.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وینداد در ارتباط باشید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مهسا نعمتی

کارشناس بازاریابی

سلام برای بنده فرصت شغلی ایجاد شده یک شرکت خارجی با سمت کارشناس بازاریابی دنبال کارمند میگرده برای من مشکلی نداره این کارو قبول کنم؟ از اونجایی ک مردم و دعوت میکنیم ب ثبت نام درشرکت خطری نداره؟ مثلا شرکت ورشکسته یا هرچی برای من مشکلی پیش میاد ایا؟

پس گرفتن دامنه ی آی آر فروشگاه اینترنتی

با سلام و عرض خسته نباشید

از حدود 4-5 سال پیش ما یه سایتی رو در قالب فروشگاه اینترنتی راه اندازی کردیم که دامنه ی دات کام و دات آی آر رو هم به اسم خودمون ثبت کردیم و نماد اعتماد و درگاه بانکی رو هم گرفتیم. چند ماه پیش دامنه ی آی آر منقضی شده و کارمند مربوطه سهل انگاری کرده و دامنه رو تمدید نکرده و الان دامنه در اختیار فرد دیگه ای هست که قصد فروشش با یه مبلغ بالایی رو داره. نام تجاری ما هنوز ثبت رسمی نشده ولی آیا با اتکا به اینکه قبلا دامنه در اختیار خودمون بوده و قبل از اینکه دامنه ی آی آر از دستمون بره نماد اعتماد و درگاه بانکی به همین اسم ثبت شده می تونیم ازطریق قانونی اقدام کنیم و دامنه رو پس بگیریم؟

پروفایل کاربر

رزیتا لطفی

قوانین رمز ارز

با سلام
آیا برای پرداخت های استارتاپی از استارتاپ به ارایه دهندگان خدمت می توان از پلتفرم های پرداخت رمز ارز با توجه به تغییرات قوانین در ماههای اخیر استفاده کرد؟
تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد