پروفایل کاربر

علی علی

2 هفته پیش

معامله

با سلام
بنده خودروی خودم رو بصورت چکی فروختم. مقداری از مبلغ خودرو را گرفته و مابقی را چک ثبتی صیادی گرفتم. توی قولنامه هم ذکر شده که در صورت عدم وصول هر یک از چکها معامله فسخ میگردد. سند و وکالت فروش هم به خریدار نداده ام. و فقط قولنامه کرده ایم و شرایط را در قولنامه ذکر کرده ایم. حالا سوال من اینه که چه ریسکهایی در این معامله ممکنه برای من بوجود بیاد. خب اگه چکم وصول نشه اقدام به توقیف خودرو میکنم. چطور ممکنه من فروشنده در این معامله متضرر بشم؟ بی زحمت یکی کامل توضیح بده

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (0)

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

فروزان عراقی

2 ماه پیش

تبصره 2 بند ذ ماده 87 ( خدمات به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه)

احتراماً به استحضار می رساند ،با توجه به متن تبصره 2 بند ذ ماده 87 ( خدمات به ایثارگران در قانون برنامه ششم توسعه)

تبصره 2 بند ذ ماده 87 - والدين ، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان و رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در جبهه ، شاغل در كليه دستگاههاي مشمول ماده (2) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و موسسات تابعه آنها و شركتهاي عمومي ، دولتي ، در صورت تنزل از پست سازماني بالاتر ، مشروط به عدم محكوميت آنها بر اساس آراء مراجع قضائي يا اداري به تنزل پست ، از كليه حقوق و مزاياي همان پست سازماني يا پست همطراز شغل و پست قبلي برخوردار مي شوند.

خواهشمند است اعلام بفرمایید آیا همسران شاغل ایثارگر با بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه مشمول تبصره مذکور می باشند ؟ ویا فقط خود ایثارگر با شرایط مندرج در تبصره مذکور مشمول بهره مندی از این موضوع می باشد؟

پروفایل کاربر

امیر امیری

4 هفته پیش

شرط داوری

سلام وقت بخیر

من قراردادی رو با فردی زمینه سرمایه گذاری و مشارکت امضا کردم که در آن شرط داوری مطرح شده در حین قرارداد هیچگونه مشکلی نداشتیم و نداریم ولیکن پس از پایان قرارداد و اتمام قرارداد در خواست مطالبه وجه رو کردم که ایشان میگوید باید برویم داوری در صورتیکه در حین قرار داد مشکلی نداشتیم و همه چیز در قرارداد قید شده پس از اتمام قرارداد بدون هیچ کم و کاستی و بدون هیچ قید و شرطی اصل یرمایه عودت داده میشود بازهم شرط داوری روی این قرارداد صدق میکند؟

و اینکه ممنون میشم راه حلی بهم‌بدین برای این موضوع

پروفایل کاربر

Amir Admin

2 ماه پیش

وراثت

درود برشما
من درحال حاضر دوفرزند دارم که همراه مادرشان زندگی میکنند
چندسالی است که مادرم به رحمت خدارفته ولیکن اموال ایشون تقریبا تاامروز باقی مونده
من زمان زیادی تا ترک این دنیا ندارم و باشرایط بوجود اومده مطمئن هستم که روشن شدن تکلیف ارث ومیراث مادرم بیشتراز عمر من طول میکشه
میخوام بدونم ایا میتونم وراثت خودم رو نسبت به میراث مادرم عینا به فرزندانم انتقال بدم ؟
یعنی اونها بتونن بعدازمن حقوقشون رو ازمیراث من دریافت کنن؟
واینکه چطور میتونم ملکی که قولنامه ای خریدم و سند نداره رو به فرزندانم انتقال بدم ؟ به همون روش قولنامه به نام اونها یا روش دیگه ای هست ؟
دختر من 18 وپسرم 12 سال سن دارند .
سپاس ازشما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد