پروفایل کاربر

حسین شریفی

شکایت از راننده مقصر متواری در تصادف

باسلام. من با ماشین امرارمعاش زندگی انجام میدهم.دیشب بعد از پیاده کردن مسافر و به محض حرکت کردن یک پیکان وانت باشدت به عقب سمت شاگرد زده که ماشین به شدت صدمه دیده (کل سپر و صندوق جمع شده شاسی عقب چپ خم شده و فشار به پایه ستون هم آمده) راننده متواری شد و بنده نیز به دنبال آن حرکت کردم همزمان سه نفر شاهد در محل نیز ایشان را تعقیب کرده تا شاید مجبور به ایست کنند، اما ایشان با حرکات جنون آمیز و صدمه زدن به ماشین های دیگران درنهایت توانست فرار کند. شاهدان توانستند پلاک را بردارند . بعد 110 آمد و موضوع را صورتجلسه کرد(محلی که 110 آمد خارج از محل حادثه بود). حال چگونه و از چه طریقی میتوانم سریعتر شکایت کنم تا ماشین درست شود و در خرج زندگی نمانم.

 آیا امکان گرفتن افت ماشین نیز هست چون ماشین تا قبل این بیرنگ و شاسی پلمپ بوده اما اکنون رنگ دارد و شاسی نیز خورده


مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

2 سال پیش

سلام.

دوست عزیزم این کیس شما از قالب فعالیت وینداد خارج است. خدمات مشاوره ای ما در زمینه ی موضوعات تجاری و بیزینسی می باشد.

با احترام

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محمد سواری

پس از گواهی عدم سازش پرونده به دادسرا ارسال میشود یا خیر؟

با سلام اینجانب طی شکایتی از شخصی به اتهام کلاهبرداری شکایت کردم و طی یک جلسه شورا دادنامه عدم سازش صادر کرد ایا بنده میتونم با استناد به دادنامه اقدام کیفری کنم یا باید منتظر بشم پرونده به دادسرا ارجاع بشه ؟؟؟

پروفایل کاربر

سیما موسایی

اجرای حکم اداره کار در دادگاه

سلام.وقت بخیر.
بنده در ارتباط با عدم پرداخت حقوق و مزایای 3 ماه کار در شرکت به اداره کار شکایت و دادنامه به نفع بنده صادر شده و شرکت محکوم به پرداخت حقوق و بیمه و مزایا شده و حکم اداره کار هم قطعی شده.قبل از اینکه به دادگاه مراجعه کرده و دادخواست صدور اجرائیه بدم،در خود اداره کار،مدیر عامل شرکت یک چک صیادی از حساب شخصی خودشون و نه حساب شرکت به مبلغ نصف بدهی که طبق دادنامه باید به بنده پرداخت میشد به تاریخ 28 اسفند 1402 به بنده دادن و از من رسید گرفتن که در تاریخ 2 اسفند یک چک بابت تسویه به بنده دادن.در اداره کار گفتن چک رو ثبت کردن ولی متاسفانه به علت عدم آگاهی بنده که بلافاصله چک رو تایید نکردم ایشون سو استفاده کردن و ثبت رو لغو کردن و الان چک در سامانه صیاد ثبت نشده. با توجه به اینکه بنده مبلغی بابت پس گرفتن شکایت نگرفتم میتونم ادامه شکایتم در اداره کار و اجرای حکم اداره کار رو پیگیری کنم؟؟؟ در تاریخ 10 اسفند درخواست صدور اجرائیه به دادگاه دادم و دادرس اجرائیه را صادر و به شرکت هم ابلاغ کرده.آیا این چک بلامحل میتونه مانع از اجرای اجرائیه دادگاه بشه؟لطفا راهنمایی کنید.

پروفایل کاربر

اکبر هاشمی

نشر اکاذیب

سلام . کارفرمای بنده در پرونده پرداخت حقوق معوقه و پرونده بازگشت به کار و حق السعی ، به قصد عدم پرداخت حق من و ضرر به بنده در دفاعیات مطالب دروغی را مبنی بر غیبت و ترک کار مکتوب کرده . همچنین همین دروغها را طی نامه ای به دانشگاه علوم پزشکی که بنده پروانه مسئول فنی خود را از آنجا میگیرم ارسال کرده و اعتبار بنده را مخدوش کرده است . بنده شکایت نشر اکاذیب کردم و دلایل من شهادت شهود ، دو رای برائت تخلف غیبت و ترک کار از دادگاه تعزیرات تهران و یک رای هییت حل اختلاف اداره کار میباشد . ولی دادیار فردای روزی که بنده لایحه شکواییه را تقدیم کردم منع تعقیب زده است که احتمالا به علت تمرکز دادیار بر عنوان دفاع و قصد دفاع از اکاذیبی است که در اداره کار گفته ولی آیا اکاذیبی که به دانشگاه ارسال کرده مصداق نشر کذب ندارد که ایشان توجه نکرده ؟ .  اکنون بنده باید اعتراض کنم . راهنمایی میخواهم که چطور ممکن است حتی بدون ورود به مرحله تحقیقات چنین قراری صادر شود و با توجه به آن اکنون برای اقناع دادگاه تمرکز من بر روی چه موردی باشد و چه توضیحاتی به قاضی دادگاه بدهم ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد