پروفایل کاربر

محمد روزبه

6 سال پیش

قرارداد پورسانتی

با سلام و تشکر
قرارداد پورسانتی (درصدی) و تعهدات و شرایط پرداخت برای افرادی که کار بازاریابی برای فروش خدمات و محصولات شرکت را انجام می دهند را در نمونه قرارداد کار بازاریابی که در بانک قرارداد قرار دادید ذکر نشده است. آیا به نوع قرارداد دیگری نیاز هست؟
1- چگونه میتوان تعهدات پرداخت را منوط به دریافت وجه از خریدار یا کارفرما کرد؟ (ممکن است در چند فاز پرداخت انجام شود)
2- در صورت انصراف از ادامه قرارداد توسط خریدار (کارفرما) میزان پورسانت به چه شکل محاسبه می گردد؟
3- آیا پورسانت در قراردادهای نرم افزاری که شامل خدمات استقرار، لایسنس و پشتیبانی است صرفا بصورت درصدی از مجموع کل ریالی قرارداد می باشد؟
4- پورسانت نیز شامل بیمه و مالیات می گردد؟

سپاس از شما

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

6 سال پیش

با سلام:

با توجه به سوال مطرحه شده، شما می توانید نمونه قرارداد کار بازاریابی را از بانک قراردادها دریافت و بر اساس خواست خود برای خود شخصی سازی نمایید.

چنان چه تمایل به تنظیم اختصاصی قرارداد دارید می توانید درخواست تنظیم قرارداد اختصاصی در این مورد ارسال نمایید تا توسط کارشناسان حقوقی قرارداد اختصاصی برای شما تنظیم گردد.

1. نحوه پرداخت پورسانت بستگی به توافق طرفین در قرارداد دارد و چنان چه توافقی مبنی بر این موضوع صورت گرفته باشد در قرارداد ذکر می گردد.

2. در صورت انصراف از  ادامه قرارداد در صورتی که پرداخت در چند فاز صورت می پذیرد نیز بر اساس توافق طرفین می باشد. لیکن در حالت کلی در صورتی که بازاریاب خریدار را به کارفرما متصل نمود و قرارداد منعقد گردید مستحق دریافت پورسانت  می باشد.

3. حق الزحمه در قراردادهای نرم افزاری به چند صورت می باشد یا بصورت پورسانتی و دریافت درصدی از مجموع کل و یا حق اشتراک  (عضویت) ماهیانه و سالیانه می باشد بر اساس تفکر درآمد زایی کسب و کار و بیزینس پلن می باشد

4. در صورتی که بازاریاب شخص حقوقی باشد بیمه و مالیات به آن تعلق می گیرد.

با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

سیدنوروزعلی امیرفخریان

4 سال پیش

تعهدیکطرفه

باسلام واحترام 

درسال 1394 وازطریق پذیرش دانشجو برحسب سوابق تحصیلی وفراخوان وزارت بهداشت وبصورت نیمه متمرکز دررشته کاردانی تکنیسین سلامت دهان وپس از طی مراحل معرفی چندبرابرظرفیت ، مصاحبه ومعاینات پزشکی پذیرفته شدم پس از قبولی ملزم به متعهدخدمت شدن بمدت 6 سال (سه برابر مدت زمان تحصیل) پس ازفارغ التحصیلی درمراکز خدمات بهداشتی شهرستان محل پذیرش گردیدم وتعهدمحضری وثبتی مربوطه را نیز ارائه دادیم . پس از فارغ التحصیلی وزمان اجرای تعهد وزارت بهداشت ودانشگاه علوم پزشکی ازبکارگیری امتناع واظهارمیدارند تعهدخدمت تکنیسینهای سلامت دهان تعهدی یکطرفه به دانشگاه علوم پزشکی ذینفع بوده والزامی برای بکارگیری واستخدام شما وجودندارد.واگردانشگاه به وجودشما نیاز داشت شما ملزم به رعایت تعهدنامه ومفادآن میباشید ودرغیراینصورت شما اصلا حقی ندارید.ضمن ارسال لینک دانلود فرمت خام تعهدنامه حال سوال اینجاست:

1-آیا تعهدمذکور یکطرفه میباشد ؟ اگریکطرفه میباشد چه حقی برای متعهد ایجادگردیده واصلا متعهدمیتواند ادعای حق وحقوقی کند

2-با همین تعهد دریک دانشگاه علوم پزشکی از مجموع 40 نفر دانش آموخته فقط 17 نفر بکارگیری شده اند واز بکارگیری بقیه دانش آموختگان طفره میروند وهمان توجیه یکطرفه بودن تعهدوعدم الزام برای بکارگیری را عنوان مینمایند آیا دراین موردهم میتوان استدلال حقوقی آوردکه چرا ازبکارگیری بقیه دانش آموختگان باوجودشرایط مساوی درپذیرش ومفادتعهدطفره میروند

3-مسئولان دارند عنوان میکنند این تعهدی یکطرفه به دانشگاه علوم پزشکی میباشد لذا اگرنیازی بود ودانشگاه اعلام نیاز کرد شما متعهدبه انجام تعهدهستید درغیراینصورت خیر.درحالیکه درمفادتعهدذکر از اعلام نیاز ودرصورت نیاز، دانش آموخته استخدام میشودوامثالهم وجودنداردآیا بااین عنوان که درمفادتعهدنامه این تذکر عنوان نگردیده میتوان حقی برای خودمان ایجادکنیم 

4-خلاصه کلام اینکه با مطالعه مفادتعهدنامه ازطریق کدام بندتعهدنامه میتوان حق وحقوق خودرا اعاده کنیم .  

لینک دانلود فایل

پروفایل کاربر

بدون نام

4 سال پیش

تبدیل وضعیت استخدامی

باسلام و خسته نباشید

بنده در آزمون کشوری استخدامی آب وفاضلاب روستایی پذیرفته شدم و بعداز آن آب و فاضلاب روستایی که یک شرکت دولتی بود با آب و فاضلاب شهری که یه شرکت نیمه دولتی(خصوصی) هست ادغام شده و وضعیت استخدامی ما که قرار بود در روستایی پیمانی باشد و کد استخدامی از سازمان امور اداری و استخدامی صادر شود شنیده میشود که قرار است بعد ادغام به قرارداد کار کعین تبدیل شود! حال سوال اینجاست که آیا تبدیل وضعیت استخدامی با توجه به آزمون استخدامی کشوری که ما دادیم قانونیست؟ وآیا با تبدیل وضعیت استخدامی ما متضرر می شویم ؟ یا قرارداد کار معین هم معادل استخدام پیمانی در شرکت های نیمه دولتی است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

پروفایل کاربر

محمد صالحی

6 ماه پیش

درخواست عکس از کارت ملی و صفحه اول شناسنامه توسط کارفرما

سلام
من توی یک تیم تهیه موسیقی به عنوان اهنگساز قرار هست فعالیت کنم، به منظور عدم سوء استفاده اعضا، از برند تیم، یک عکس از کارت ملی و صفحه اول شناسنامه اعضا درخواست کردن

ایا امکان سوء استفاده هست؟
من در ازا دادن این عکس ها باید چه کاری انجام بدم و یا چه ضمانتی بگیرم که از اطلاعاتم سوء استفاده نشه؟

( از اونجایی که این ارتباط بین تیم مجازی هست، ضمانتی هم که میتونم بگیرم مجازیه صرفا و امکان گرفتن چیز مکتوبی رو ندارم، ایا ارزش قانونی داره این ضمانت یا نه)

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد