پروفایل کاربر

محمدحسین امیری

قرارداد پیمانی چیه؟

منظور از قرارداد پیمانی برای بحث استخدام چیه؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

مهرنوش فتاحی

5 سال پیش

به طور کلی سه روش برای جذب نیروی کار وجود دارد:

  1. رسمی 
  2. پیمانی
  3. کارگری 

در خصوص استخدام و قرارداد پیمانی:

هدف از استخدام پیمانی جذب نیروهایی است که در مدت زمانی معین و به طور موقت به کاری مشخص مشغول شوند. لذا ارگان ها و نهادهای دولتی می توانند با توجه به قانون استخدامی کشور و کسب مجوزهای قانونی نسبت به جذب نیرو با استفاده از قراردادهای پیمانی اقدام نمایند. اصولا مدت زمان همکاری که در قرارداد پیمانی مقرر می شود 1 سال می باشد. افرادی که به صورت پیمانی در سازمان های مختلف مشغول به فعالیت می شوند تحت شمول قوانین استخدام پیمانی قرار دارند و باید برای آن ها بیمه نیز در نظر گرفته شود. چنانچه کارفرما بعد از پایان مدت قرارداد از عملکرد این افراد راضی باشد در این صورت می تواند قرارداد را مجدداً تمدید نماید. مدت مرخصی افرادی که در این قالب فعالیت می نمایند در طول یک سال به مدت یک ماه می باشد و 15 روز از آن قابل ذخیره شدن و انتقال به سال بعد می باشد. همچنین در طول یک سال مدت زمان 1 ماه مرخصی بدون حقوق نیز دارند. 

هر یک از طرفین قرارداد (کارفرما و یا مستخدم پیمانی) در صورت تمایل برای فسخ همکاری می بایست این موضوع را از یک ماه قبل از تاریخ فسخ قرارداد به طرف مقابل اعلام نمایند. اما چنانچه مستخدم 7 روز متوالی بدون عذر موجه در محل کار خود حاضر نشود در این صورت قرارداد وی به صورت یک طرفه فسخ خواهد شد. 

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

کاربر

بیمه قرارداد

سلام. شرکت ما برای طراحی سوال با افراد مختلف قرارداد بسته است. آیا باید مفاصا حساب بیمه دریافت کنیم؟ ضمنا طراحان الزامی به حضور در شرکت ندارند و در کنار کار اصلی خودشان این کار را انجام میدهند

پروفایل کاربر

علی حیدری

اختلاف نظر بین تاریخ عقد و شروع قرارداد

با کارفرما که شهرداریه چندین ساله بلاانقطاع قرارداد پشتبانی نرم افزارهای اداری مالی دارم ولی امسال مسئول امورپیمان عوض شده و میگه قانونی نیست که تاریخ شروع قرارداد جلوتر از تاریخ عقد قرارداد باشه و با این ترفند میخواد پول پنج ماه گذشته رو که براش کلی هم خدمات دریافت کرده نده لطفا اگه برا این مورد بندقانونی هست راهنمایی کنید توضیح دیگه اینکه این مشکل رو با هیچ شهرداری دیگه ندارم

پروفایل کاربر

hamed k

قرارداد بستن بالاتر از سرمایه ثبتی شرکت

شرکت سهامی خاص با 4 شریک و تک امضا با امضای مدیرعامل(مدیرعامل عضو هیات مدیره هست)،آیا میتونه مدیرعامل قراردادی رو امضا کنه که از سرمایه ثبتی شرکت بالاتر باشه؟(حدود 20برابر) و هیات مدیره رو در جریان نگذاره؟مخصوصا قراردادهایی که نیازمند ارایه تضامین بانکی و ... هست؟
البته در اساسنامه و اختیارات واگذاری امضا به این موارد اشاره نشده است.

کلا محدودیتی نسبت به قرارداد بستن وجود داره؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد