پروفایل کاربر

مسعود ربیعی فر

مبلغ حق بیمه پیمانکاری بازنشستگان جانباز تامین اجتماعی

باشرکتی در بخش خصوصی میخواهم قرارداد پیمانکاری ببندم آنها مبلغ ۱۶/۶درصد میگن باید بابت حق بیمه هر ماه کسر میکنیم مگه طبق ماد ۹۹ بیمه تامین اجتماعی بازنشستگان جانباز باید حق بیمه پرداخت کنند لطفا راهنمایی بفرمائید باتشکر 

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

 سلام

جانبازان اگر به عنوان کارگر به استخدام شرکت های خصوصی در بیایند، ملزم به پرداخت حق بیمه نیستند و سهم حق بیمه ی بیمه شده جانباز توسط دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.در صورتی که جانبازان با شرکت خصوصی قرارداد پیمانکاری منعقد کنند با استناد به توافقنامه فیمابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تامین اجتماعی دستورالعمل شماره 53011/3/11874 مورخ 86/7/1 توسط مدیر کل اشتغال و کارآفرینی و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، با ارائه ی درخواست خود به بنیاد شهید و امور ایثار گران قادر خواهند بود تا حق بیمه مورد نظر خود را با رعایت شرایط قانونی از بنیاد دریافت نمایند.


با احترام

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

shirin saremi

ساخت یک سوله در محل اجاره ای

با سلام، در صورتی که در ملک اجاره ای بدون اجازه مالک ساخت یک سوله صورت بگیرد و با شخص قرارداد پیمانکاری بسته شود آیا مالیات و بیمه تعلق میگیرد و آیا جز هزینه های همان سال می توان ثبت نمود؟لازم بذکر است قرارداد اجاره 2 ساله می باشد

پروفایل کاربر

محمد مرتضوی

تاخیر در پرداخت مبلغ آخرین صورتوضعیت

قرارداد پیمانکاری به مبلغ 1938000000 تومان از نیمه تیرماه 1400 شروع و اول خرداد ماه 1401 تمام شده وپرداخت مبالغ صورتوضعیت به صورت ماهیانه بوده حال مبلغ آخرین صورتوضعیت با سایر کسورات قانونی جمع بمیزان 355000000 تومان با تاخیر یکساله در اوایل اردیبهشت ماه 1402 پرداخت شده است ،چگونه شکایت کنم و با توجه به تورم چقدر جریمه محاسبه می شود لازم به ذکر است در طول مدت یاد شده مکاتبات مفصلی از جانب شرکت من صورت گرفته است

پروفایل کاربر

محمد عبادپور

تعدیل معکوس قیمت جدید

با سلام و عرض ارادت
لطفا بفرمایید در پروژه ای که شامل تعدیل نمی باشد، چنانچه کار با قیمت جدیدی به پیمانکار ابلاغ گردد، آیا میتوان برای جلوگیری از افزایش ده درصدی کارهای با قیمت جدید ( بند د ماده ۲۹ شرایط عمومی پیمان) ، آنالیز قیمت جدید ارائه شده از سوی پیمانکار را تعدیل معکوس کرد؟ اگر جواب خیر است چه راهکاری را پیشنهاد میفرمایید ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد