ثبت برند خشکبار

ثبت برند خشکبار چه مراحلی دارد؟ + نکات ثبت

خشکبار، شامل آجیل، میوه‌های خشک و… یکی از خوراکی‌های پرطرفدار در میان قشر خاصی از جامعه است. به همین خاطر برخی افراد متخصص در زمینه تولید خشکبار، با ثبت برند خشکبار، تجارت خود را آغاز می‌کنند و بازارهای ملی و بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند. در این مطلب از مجله

خشکبار، شامل آجیل، میوه‌های خشک و… یکی از خوراکی‌های پرطرفدار در میان قشر خاصی از جامعه است. به همین خاطر برخی افراد متخصص در زمینه تولید خشکبار، با ثبت برند خشکبار، تجارت خود را آغاز می‌کنند و بازارهای ملی و بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند.

در این مطلب از مجله حقوقی وینداد، در خصوص مراحل، مدارک، شرایط و فرآیند کامل ثبت برند خشکبار مطالبی نگاشته‌ایم.

با ما همراه باشید.

ثبت برند
برای بهره‌مندی از خدمات سیستم ثبت برند وینداد، همین الان اقدام کنید!

آیا ثبت برند خشکبا‌ر اجباری است؟

یک نکته مهم و اساسی در حوزه موضوع ثبت برند، مفهوم ثبت اجباری و اختیاری برند است که باید از نکات آن اطلاع داشت. مطابق مقررات موجود، عموما ثبت برند یک عمل اختیاری است، مگر در مواردی که قانون، ثبت برند را الزامی و ضروری دانسته باشد.

موارد و مصادیق ثبت اجباری برند، به موضوعاتی منحصر است که با سلامت جامعه مرتبط هستند. به همین دلیل خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بارزترین مثال برای ثبت برند اجباری هستند.

در نتیجه، اگر چه ثبت برند خشکبار می‌تواند مزایای تجاری زیادی به دنبال داشته باشد، اما جدای از این فواید، باید دانست که ثبت بر‌ند خشکبار یک ضرورت قانونی است و در صورت عدم ثبت، عواقب قانونی و قضایی متعددی برای صاحبان سرمایه به دنبال خواهد داشت.

مرجع ثبت برند خشکبا‌ر چیست؟

حال که با ضرورت ثبت بر‌ند خشکبار آشنا شده‌ایم، لازم است مرجع صالح و رسمی ثبت برند را بشناسیم. در حال حاضر و مطابق با نظام حقوقی ایران، مرجع صالح برای ثبت برند خشکبار، مرکز مالکیت معنوی است که به اموری مانند ثبت علائم تجاری، ثبت اختراعات، ثبت طرح‌های صنعتی، ثبت نشانه‌های جغرافیایی و… می‌پردازد.

بنابراین برای ثبت برند خشکبار هم لازم است تا از طریق سامانه فوق‌الذکر اقدام شود. البته باید به یاد داشت که پیش از اقدام برای ثبت برند در سامانه مذکور، لازم است متقاضیان کلیه مجوزها و گواهی‌های لازم و ضروری را اخذ کنند. به طور مثال برای ثبت برند خشکبار لازم است مجوزهای بهداشتی پیش از اقدام برای ثبت اخذ شده باشد.

مدارک لازم برای ثبت برند در سامانه مرکز مالکیت معنوی چیست؟

برای ثبت برند خشکبار در سامانه مرکز مالکیت معنوی، ابتدا لازم است متقاضی مدارک زیر را فراهم کند:

۱. کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی (اسناد هویتی مدیرعامل در اشخاص حقوقی)

۲. نشانی اقامتگاه و کد پستی محل سکونت شخص حقیقی (اقامتگاه شرکت در اشخاص حقوقی)

۳. تصویر و مشخصات علامت تجاری مورد نظر

۴. کپی کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)

۵. ارائه جواز یا پروانه‌های مرتبط با فعالیت (جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه تاسیس، پروانه بهره‌برداری، سداد، ای‌نماد و…)

۶. کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت در اشخاص حقوقی

پس از فراهم شدن مدارک مذکور، ضروری است تا مراحل فرآیند ثبت برند طی شود.

مراحل ثبت برند خشکبار در سامانه چیست؟

ثبت خشکبار در سامانه نیازمند طی تک تک مراحل زیر است:

۱. ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی

۲. ورود به بخش میز خدمات الکترونیک

۳. ورود به بخش ثبت علائم

۴. انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه

۵. تکمیل فرم ثبت نام اولیه

۶. انتخاب نوع شخصیت (حقیقی و حقوقی) و ملیت متقاضی

۷. تکمیل فرم اطلاعات شخصی و هویتی متقاضی

۸. آپلود مدارک لازم برای ثبت برند خشکبار

۹. وارد کردن ایمیل و رمز عبور شخصی

۱۰. تایید ثبت نام نهایی

۱۱. دریافت کد شناسایی مخصوص

۱۲. دریافت فایل اقرارنامه

۱۳. تایید حساب کاربری با گواهی امضا در دفتر اسناد رسمی

آیا هر کس می‌تواند ثبت بر‌ند خشکبار انجام دهد؟

از نظر حقوقی و قانونی، هر کسی می‌تواند برای ثبت برند اقدام کند و تنها وجود تجربه و تخصص و داشتن مجوزهای لازم برای ثبت برند خشکبار کفایت می‌کند و نیازی نیست تا از طریق شرکت‌های ثبتی این کار را انجام دهد.

با این اوصاف، بنا به تجارب موجود و نظر حقوقدانان و شرکت‌های ثبتی از جمله استارتاپ وینداد، اقدام برای ثبت برند بدون استفاده از راهنمایی و تخصص مشاوران حقوقی و شرکت‌های متخصص ثبتی، تصمیمی منطقی و از نظر تجاری به‌صرفه نیست.

مشکلاتی مانند عدم تسلط به اصطلاحات حقوقی، عدم تخصص در تکمیل اظهارنامه و فرم‌های مخصوص، ثبت برند مشابه با معروف، عدم تسلط بر نکات انتخاب نام برند، عدم آگاهی از موضوع ثبت برند اجباری و اختیاری و… ممکن است برای هر متقاضی ثبت برند، هزینه‌های مالی و زمانی زیادی را به دنبال داشته باشد.

به همین خاطر توصیه می‌شود فرآیند ثبت برند خشکبار را از طریق سیستم ثبت برند وینداد، زیر نظر وکلای دادگستری و مشاوران حقوق ثبت مجرب ما، آغاز کنید.

هزینه ثبت برند فارسی و لاتین خشکبار چقدر است؟

میانگین هزینه ثبت برند در سال ۱۴۰۰، از طریق شرکت‌های ثبتی چیزی در حدود چهار تا پنج میلیون تومان است. اگر چه این مبلغ در اکثر موارد مشمول افزایش‌هایی می‌شود، به خصوص زمانی که تقاضای ثبت برند لاتین انجام شود.

البته فراموش نکنید که با سیستم ثبت برند وینداد می‌توان این هزینه‌ها را تا حد ممکن کاهش داد.

درباره سیستم ثبت برند وینداد سوالی دارید؟

همانطور که تاکید شد، ثبت برند خشکبار از موارد ثبت اجباری برند است و فعالان این حوزه مکلف به این امر هستند. به همین خاطر در سراسر این مطلب توصیه شده است که ثبت برند خشکبار را از طریق مشورت و نظارت کارشناسان حقوقی ثبت برند انجام دهید.

استارتاپ وینداد، با داشتن تیمی از حقوقدانان مجرب و وکلای پایه یک دادگستری همواره آماده خدمات‌رسانی در حیطه ثبت برند کسب‌وکار شماست. فراموش نکنید که خدمات ثبت برند وینداد با کیفیت و سرعتی بالا و قیمتی ارزان، ارائه می‌شود و حداکثر رضایت متقاضیان را به دنبال دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!
اشتراک‌گذاری

مشاوره رایگان امور ثبتی

برای دریافت مشاوره کاملا رایگان و تخصصی خدمات ثبتی (ثبت شرکت، تغییرات شرکت، انحلال شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند و ثبت اختراع در ایران و بین المللی) با ما تماس بگیرید.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
Picture of هومن گل‌محمد

هومن گل‌محمد

هومن گل محمد از نویسندگان خلاق و حرفه‌ای وینداد است که دارای کارشناسی حقوق از دانشگاه علم و فرهنگ، کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل از دانشگاه شهید بهشتی و همچنین کارشناسی ارشد حقوق مهاجرت از کانادا است. هومن اطلاعات تخصصی در بخش‌های مختلف حقوق دارد و محتواهای کاربردی در زمینه امور ثبتی، حقوقی و مالکیت فکری را به زبان کاملا ساده در مجله وینداد نوشته که در ادامه می‌توانید تعدادی از این محتواها را بخوانید.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

ارائه صفر تا صد خدمات ثبت برند، لوگو، علامت تجاری، انتخاب و استعلام نام برند به صورت کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

خدمات ثبتی مناسب شما

ارائه صفر تا صد خدمات ثبت برند، لوگو، علامت تجاری، انتخاب و استعلام نام برند به صورت کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

مقالات مرتبط

10 سوال کلیدی ثبت برند
مقالات ثبت برند

10 سوال کلیدی در مورد ثبت برند

ثبت برند و علامت تجاری امروزه به حدی از اهمیت رسیده است که کسب‌وکار‌ها ترجیح می‌دهند بیشتر سرمایه خود را صرف انتخاب برند و علامت