شراکت در رستوران مانند شراکت در هر امر دیگری نیازمند عبور از کانال‌های قانونی و کسب مجوز‌های موردنیاز است. به صورتی که اگر شما مجوزهای قانونی و مهم برای ورود به این شراکت را نداشته باشید دچار مشکل می‌شوید و حتی ممکن است در همان ابتدای کسب و کار شکست بخورید. بعد از راه‌اندازی یک رستوران یا فست‌فود و تأمین هزینه، تامین سرمایه و تجهیزات، مطمئناً نیازمند اخذ مجوزها و قراردادهایی برای ادامه کار هستید. ما در این مطلب مجوزهای قانونی شراکت در رستوران و قراردادهای مورد نیاز آن را بیان می‌کنیم.

شراکت در رستوران یا کافی شاپ به چه معناست؟

شراکت کاری بین دو نفر در رستوران، یک سبک کسب و کار کاملا پر سود و جدید در بازار اقتصاد است.  ممکن است شما سرمایه‌ای دارید و می‌خواهید از توانایی‌های یک فرد در مدیریت رستوران استفاده کنید تا سرمایه‌تان را چند برابر کنید و یا بالعکس شما فردی هستید دارای تجربه و توانایی در کار رستوران و فست‌فود ولی سرمایه‌ای برای پیش بردن ایده‌تان در این خصوص ندارید و یا شما تعدادی دوست هستید و ترجیح می‌دهید با شراکت و سرمایه‌گذاری در رستوران دارایی‌تان را افزایش دهید.

شراکت در رستوران و فست‌فود عموماً زمانی اتفاق می‌افتد که حضور فرد به تنهایی برای شروع کار در رستوران، کفایت نمی‌کند.

قبل از شروع شراکت در رستوران چه اقداماتی باید انجام دهید؟

برای شراکت در رستوران، باید نکات حقوقی بسیاری را در نظر بگیرید. این ارزیابی باید همه جانبه باشد چرا که هدف از شراکت در رستوران، مشخصاً جنبه اقتصادی آن است و در صورتی که راه‌های رسیدن به آن به درستی انتخاب شود، در مدت کوتاهی، رونق کاری و سود قابل توجهی بدست خواهد آمد. از مهم‌ترین اقداماتی که باید حتما انجام دهید تهیه قرارداد مشارکت است.

قرارداد شراکت در رستوران یا کافی شاپ چیست؟

قرارداد شراکت در رستوران با عنوان قرارداد مشارکت مدنی شناخته می‌شود و از جمله نمونه‌های قرارداد شراکت بین دو نفر است. طبق تعریف ارائه شده در قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، مشارکت مدنی به معنای درآمیختن سرمایه و دارایی‌های نقدی یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد به منظور انتفاع و تقسیم سود می‌باشد‫.‬ به‌عبارتی تعهدی  است که دو یا چند نفر در ارتباط با یک موضوع کاری، تجاری، خرید و فروش و… با یکدیگر دارند و مشخص‌کننده میزان سهم هر فرد در مشارکت مربوطه است.

چه نکات حقوقی حین تنظیم قرارداد شراکت در رستوران باید رعایت شود؟

 یکی از قراردادهای پرکاربرد در مشارکت مدنی، قرارداد شراکت در رستوران یا کافی شاپ است. اما قبل از تنظیم آن چند نکته مهم وجود دارد که در هنگام عقد باید به آن‌ها توجه کرد:

۱. در اولین قدم باید موضوع مشارکت که همان شراکت در رستوران است و همچنین نحوه مشارکت مشخص شود.

۲. حتما مشخصات شرکا در قرارداد ذکر شود.

۳. موضوع مهمی که در رابطه با نحوه مشارکت مطرح است، مساله آورده طرفین است که باید به تفصیل در قرارداد ذکر شود. به عنوان مثال آورده یکی از شرکا برای شراکت در رستوران می‌تواند سرمایه نقدی و آورده طرف دیگر می‌تواند کار و تخصص وی در زمینه‌ای خاص مانند آشپزی باشد.

۴. مقدار سرمایه و سهم سود هر یک از طرفین به طور واضح مشخص و سپس نحوه پرداخت و تقسیم سود و زیان شراکت بیان شود. همچنین میزان سهم هر یک از طرفین در مورد هزینه‌های جاری و مصرفی را نباید فراموش کرد.

بخوانید
الزامات حقوقی شراکت در آرایشگاه زنانه چیست؟

۵. هر قرارداد شراکت، دارای مدت زمان معینی است که پس از طی آن، قرارداد خود به خود فسخ شده و پس از آن قابل استناد نمی‌باشد پس حتما باید تاریخ شروع و پایان همکاری در قرارداد شراکت در رستوران ذکر شود.

۶. از آنجایی که تعهدات و وظایف شرکا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید قرارداد شراکت آن را دربربگیرد، این تعهدات باید به نحوی باشد که شرایط تنظیم یک قرارداد را متعادل کند، یعنی شرایط یک طرفه نباشد و قرارداد به سمتی نرود که شریک دغدغه این را داشته باشد که سهم او تضییع شده است یا اینکه فضا برای سوءاستفاده یکی از طرفین فراهم شود.

این نکات حقوقی را قبل از شراکت در رستوران یا کافی شاپ فراموش نکنید!

گفتیم که هدف اصلی از نوشتن قرارداد شراکت در رستوران یا کافی شاپ، مشخص کردن میزان سهم هر شخص و بهره‌برداری از سود سرمایه و کار است. اما فراموش نکنید که برای رسیدن به این هدف باید نکات دیگری را هم مدنظر داشته باشید.

تأسیس رستوران و یا اخذ نمایندگی؟

اولین تصمیمی که در این مرحله می‌گیرید این است که آیا می‌خواهید یک رستوران یا فست‌فود جدید تاسیس کنید، یا این‌که نمایندگی یکی از آن‌ها را در اختیار بگیرید. از مزیت‌های گرفتن امتیاز این است که شما کار خود را یا یک برند معروف شروع می‌کنید، و تبلیغات هم توسط همان برند انجام می‌شود.

اما از معایب آن می‌توان گف که شما علاوه‌‌بر این که باید در ابتدا مبلغی به آن شرکت بپردازید، همیشه باید درصدی از سودتان را هم به آن‌ها بپردازید. در نتیجه می‌توان گفت برای اخذ نمایندگی به سرمایه بیشتر و یک قرارداد اعطای نمایندگی نیاز دارید نیاز دارید، ولی شانس موفقیتتان بیشتر است.

اخذ مجوزهای لازم جهت انجام موضوع مشارکت در رستوران

 شروع به شراکت در رستوران حتی از نوع سیارش به مانند هر کسب وکار دیگری نیازمند برخی مجوزهای لازم است. کسب مجوزهای لازم و پروانه‌های ضروری از مهم ترین اقدامات پیش از شروع به کار رسمی و شراکت است. در غیر این صورت به احتمال زیاد با جریمه های سنگین دولتی مواجه خواهید شد.
اولین مرحله برای ورود به این حیطه دریافت پروانه کسب که همان مجوز رسمی است که توسط اتحادیه صنف دارندگان رستوران‌ و سلف سرویس‌ها صادر می‌شود. این پروانه، مجوزی است برای شروع و ادامه کسب‌ و کار یا حرفه که برای آغاز کار در محل مشخص یا جواز کسب معین، به‌صورت موقت یا دائم به فرد یا افراد صنفی اهدا می‌شود و بدون دریافت آن، کار شما غیرقانونی محسوب می‌شود.
به این صورت که ابتدا صاحب رستوران برای شروع فعالیت برای کسب پروانه کار به اتحادیه مراجعه می‌کند. کارشناسان اتحادیه پس از بررسی‌های لازم و ثبت درخواست در دفتر، ضوابط موجود را بررسی می‌کنند از جمله داشتن پارکینگ، واقع نشدن در بزرگراه، حریم چهارراه یا عدم مجاورت با مدرسه دخترانه و… سپس موارد شخصی درخواست‌کننده مانند سوء‌پیشینه کنترل می‌گردد. بعد مدارک به پلیس + 10 تحویل می‌شود. در ادامه پرونده به اماکن فرستاده می‌شود تا اگر ایرادی از نظر اماکن دارد؛ برطرف شود.

کارت بهداشت داشته باشید!

قدم مهم دیگر این است که معمولا تمام افرادی که در رستوران‌ها و کافی شاپ ها مشغول به کار هستند باید کارت بهداشت داشته باشند و تمام دستورالعمل‌هایی که اداره بهداشت برای این افراد مشخص کرده است را رعایت کنید. به این منظور کارکنان هر رستوران باید دوره بهداشت عمومی را بگذرانند و دارای کارت بهداشت باشند.

 کارفرمای هر رستوران وظیفه دارد برای استخدام پرسنل خود در رستوران قبل از شروع به‌‌کار آنها از ایشان کارت بهداشت دریافت کند. چراکه استخدام فردی در صورت نداشتن کارت بهداشت، ممنوع است.

استخدام نیروهای ماهر از مهمترین مراحل راه اندازی رستوران

یکی از مهمترین مراحل راه اندازی رستوران یا فست‌فود استخدام نیرو است. برای این که بتوانید خدمات بهتری در اختیار مشتریانتان بگزارید باید افراد حرفه‌ای و مناسب را استخدام کنید. نیروهای شما باید به خوبی کار خود را انجام دهند زیرا درصد زیادی از سود شما به نحوه خدمات آن‌ها بستگی دارد. سعی کنید برای هر پستی بهترین فرد را انتخاب کنید. شما باید پرسنل رستوران خود را به خوبی آموزش دهید و آن‌ها را از اهداف رستوران یا فست‌فوت آشنا کنید.
قبل از شروع کار پرسنل بهتر است درباره شرایط کار، ساعات کاری و نحوه دریافت حقوق و دستمزد با آن ها صحبت کنید و در صورت لزوم قرار داد تعریف شده‌ای بین خود تنظیم کنید.

حتما با پرسنل خود قرارداد ببندید

قرارداد شراکت در رستوران هم مانند سایر قراردادهای کاری، از دل یک سری اصول و قوانین بوجود آمده است. این قوانین ممکن است برحسب عرف بوده باشد و مدیران رستوران برای انعقاد قرارداد، قوانین و اصول موجود در اکثر سالن‌های غذاخوری را مدنظر قرار دهند. گاهی تکرار یک رفتار به صورت عادت درآمده و در مدت زمانی به عرف تبدیل می‌شود و یا به شکل قانون محلی در هر صنفی از کسب و کار رعایت می‌شود. با این حال ممکن است شما با توجه به شرایط رستوران خود قراردادی تنظیم کنید و با رضایت طرفین، انعقاد قرارداد صورت بگیرد. البته در صورتی‌که قرارداد طبق قوانین اداره کار به صورت کارفرما و کارمند منعقد شود شرایط کاملا مشخص و در قانون کار به صراحت توضیح داده شده است.

بخوانید
نمونه قرارداد مشارکت در ساخت به چه شکل است؟ و چه تعهداتی برای مالک و سازنده دارد؟

بیمه مسئولیت رستوران را فراموش نکنید!

یکی دیگر از مهم‌ترین بیمه‌های مسئولیت، بیمه مسئولیت رستوران است که دربردارنده مسئولیت مدنی رستوران داران، استراحتگاه‌ها و کافه‌های ساحلی و تالارهای پذیرایی است. مدیران این بخش‌ها در قبال استفاده‌کنندگان از محیط و خدماتشان مسئولیت مدنی دارند، لذا جهت پشتیبانی و بیمه کلیه خسارات ناشی از هزینه های پزشکی، فوت و نقص عضو می‌بایست نسبت به پر نمودن فرم درخواست صدور بیمه مسئولیت رستوران اقدام نمایند.

از آنجایی که رستوران‌ها و کافی شاپ ها در معرض خطرات متعددی هستند. مثل ریسک آتش‌سوزی، ریسک وقوع حادثه ولو شکستگی دست و پای کارگران (که قطعا مشمول دیه شده و مبالغ بالایی از سرمایه شراکت را از بین می‌برد) و ریسک وقوع حوادث برای مشتریان در محیط رستوران، بنابر خطرات ذکر شده، یک رستوران به بیمه‌نامه‌های زیر نیاز دارد:

۱- بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان برای خطرات احتمالی که ممکن است برای کارگران و پرسنل رستوران رخ دهد،

۲- بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران رستوران در قبال استفاده‌کنندگان برای خطرات و حوادثی که ممکن است در رستوران برای مشتریان رخ دهد،

۳- بیمه‌نامه آتش سوزی که به دلیل وجود آشپرخانه و تردد زیاد و ریسک بالای آن، ضروری به نظر میرسد.

اگر در مورد قوانین شراکت آگاهی کافی ندارید، حتماً از وکیل و یا کارشناس استفاده کنید

مشاوران حقوقی بخاطر تسلطی که به امور قراردادها دارند از کلیات حقوقی آن مطلع‌اند. مزیت مراجعه به کارشناس در این است که بسیاری از نکات توسط ذینفعان قرارداد ممکن است فراموش شده باشد و یا بصورت مخفی باقی بماند. لذا مشاور حقوقی قراردادها در تنظیم قرارداد مشارکت، به شما کمک می‌کند که بهترین ضمانت اجرایی در قرارداد شراکت در رستوران برای شما درنظر گرفته شود.

سخن آخر

در قراردادهای مشارکت نمی‌توان از یک مدل قراردادی واحد برای تمام موارد موجود استفاده کرد و حتی اگر چنین نمونه قراردادی نیز تهیه شود به موازات عام بودن قرارداد، کارکرد آن زیر سوال می‌رود. پس بهتر است تنظیم قرارداد شراکت در رستوران را به‌طور خاص حتما زیرنظر کارشناس حقوقی انجام دهید.
شما هم اگر تجربه‌ای در خصوص شراکت در رستوران یا کافی شاپ دارید با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

 

 

دسته‌ها: قرارداد مشارکت

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه هفتگی
عضویت در خبرنامه

هر یکشنبه صبح آخرین مطالب و نکات حقوقی را دریافت کنید!

close-link